Co Apple představil na své podzimní keynote – souhrnný článek

Apple dnes, 27. října, představil na keynote nové MacBooky Pro a novou aplikaci TV pro svoji Apple TV.

Jak už jsme od Tima zvyklí, keynote zahájil povídáním o úspěšných Apple Watch 2. generace a nejnovějších iPhonech. Následovala klasická videa, která, ruku na srdce, nikoho moc nezajímají. Všichni fanoušci Apple se těší na nové produkty.

apple-macbook-event-20161027-7342

 

Apple TV

Jako první přišla na řadu Apple TV. Nejvýznamnější novinkou pro tento multimediální doplněk je aplikace s jednoduchým názvem TV. Ta sjednocuje předplacený obsah z ostatních služeb v Apple TV. Má jednoduché ovládání, a navíc je dostupná i pro iPhone a iPad.

Bohužel, aplikace TV startuje zatím jen ve Spojených státech amerických. Pokud se jí u nás dočkáme, určitě budeme mít velmi omezený obsah.

 

Mac

Tim Cook zrekapituloval vylepšení z nového operačního systému pro Macy macOS Sierra. Již tradičně je to podle něj ten nejlepší systém, který kdy uvedli.

apple-macbook-event-20161027-7958

Dále připomenul 25. výročí Apple notebooků. V roce 1991 cupertinský gigant přišel se svým PowerBookem, který nastavil budoucnost MacBooků, a vlastně všech notebooku celkově. Zajímavostí je, že každý notebook od Applu měl něco první – například jako první obsahoval trackpad, Wi-Fi, unibody konstrukci z jednoho kusu hliníku, Retina displej s vysokým rozlišením, rozhraní USB-C a mnoho dalšího.

 

Nový MacBook Pro

Spekulace se potvrdily, a Apple opravdu představil nové generace MacBooku Pro. Ty prezentoval na pódiu Phill Schiller. Za zmínku stojí nový design jak 13, tak i 15palcového modelu, barevná varianta Space Gray, větší trackpad a nová klávesnice. Navíc jsou oba modely znatelně lehčí a menší než předchozí generace.

Největší pozornost na sebe strhl dotykový pás místo funčkních kláves Touch Bar. Ten se přizpůsobí aplikacím, a nabídne tak další ovládací prvky. Apple dokonce implementoval vedle Touch Baru senzor otisku prstu Touch ID. Craig Federighi názorně demonstroval, jak skvělý tento dotykový pás je.

Jako každý rok, oba modely dostaly výkonnější komponenty, USB-C konektory, které jsou kompatibilní s řadou dalších jako jsou Thunderbolt 3, HDMI nebo USB 3 a lepší displej. MacBooky Pro jsou cíleny na profesionály, proto následovala ukázka integrace Touch Baru s programem na stříhání videa Final Cut Pro X, Photoshopem pro úpravu fotografí, a v neposlední řadě aplikací pro skladatele hudby DJ Pro.

Sice toho nebylo představeno mnoho, ale zato si dal Apple záležet a předvedl skvělé produkty. Touch Bar ve mně vyvolal wow efekt, a moc se těším, až si ho budu moct vyzkoušet.

Zdroj obrázků: The VergeKam dál?