Apple je velký puntičkář: Podívejte se na bláznivé detaily nového Apple Storu v San Francisku

Apple má po světě už 437 poboček a všechny jsou doslova vymazlené k dokonalosti. Apple je totiž velký puntičkář a důkazem budiž jedna z nejmodernějších poboček, Apple Store v San Francisku.

 

Nový design Apple Storů

Apple v poslední době design svých Apple Storů upravuje a lehce pozměňuje. Jeho vybavení je té nejvyšší kvality a společnost za tyto položky utrácí nesmírné množství peněz. Apple Store v San Francisku totiž nabízí design nové generace, který zahrnuje rozsáhlé prostory s velkými skleněnými okny.

Apple Store San Francisko

Společnost Apple má velký smysl pro detail a umístění každé položky má svůj důvod. Na obchodech pracují celé týmy designérů, a preciznost je jednoduše znát opravdu na každém kroku.

 

I ty nejmenší detaily

Při návštěvě kamenného obchodu od Applu byste si možná všech těchto detailů nevšimli, ale ony tam opravdu jsou. Různé spáry ve stěnách jsou například v přímé linii se škvírami mezi regály a nábytky. Stoly s podélnou drážkou, která slouží jako otvor pro kabely na nabíjení iPhonů, jsou přesně nad spárou, kterou tvoří speciální dlažba.

Po speciální podlaze chodí týdně tisíce zákazníků, ta díky tomu dokáže vyrábět elektřinu. Proto nepřekvapí ani samotná cena celého obchodu, kterou magazín BuildZoom vyčíslil na 23,6 mil. dolarů (přibližně 580 mil. korun).

 

Jeden schod za téměř milion korun

Jen schodiště si z výsledné sumy ukouslo přes 1 mil. dolarů (přibližně 25 mil. korun), a v přepočtu stál jeden schod přes 800 tisíc korun. Neméně zajímavý je i speciální plášť budovy, za který Apple zaplatil podstatnou část sumy, a to necelých 20 mili. dolarů (přibližně 480 mil. korun), a pěkně vypadá i alej fíkusů.

Na doslova šílené detaily se podívejte na fotografiích níže. Vše je v dokonalých liniích, souměrné, vodorovné, rovnoběžné a sladěné, a to i s chodníky vně obchodu. Přiložené jsou navíc fotografie, které ukazují celé prostředí tohoto jedinečného komplexu. Jak se vám líbí?

Detaily na každém místě

 

Ostatní prostory

Zdroj: CultOfMac#1, CultOfMac#2Kam dál?