Apple PayFirma Apple

Apple Card bude uvedená v srpnu, potvrdil Cook. Kdy se dočkáme u nás?

Budeme na Apple Card čekat stejně dlouho jako na Apple Pay?


Během pravidelných konferenčních hovorů, na kterých Apple oznamuje své finanční výsledky, Tim Cook řekl, že Apple Card spustí v srpnu.

Novou službu v současnosti testují tisíce zaměstnanců a Apple bude připraven s ní brzy debutovat. Tim Cook nesdělil konkrétní datum uvedení na trh, takže kdykoliv během srpna může Apple Card přijít.

Apple Card je služba vytvořená ve spolupráci se společností Goldman Sachs, je hluboce integrována s aplikacemi Apple Pay a Wallet. Bude existovat i fyzická verze služby v podobě titanové karty, kterou půjde využívat na nákupy v kamenných obchodech.

Apple Card a odměny za nákupy

Apple Card lze použít pro standardní i Apple Pay nákupy, přičemž Apple poskytuje odměny za obojí. Zákazníci získají zpět 3 % z ceny nákupů provedených v Apple Store, 2 % za všechny nákupy přes Apple Pay a 1 % za všechny ostatní nákupy.

Apple Card
Titanová podoba Apple Card

Cashback je vyplácen zákazníkům denně a tyto peníze jsou přidány na Apple kartu v aplikaci Wallet. Ihned je tak můžete využít k dalším nákupům, odeslat je přátelům nebo si je nechat převést na klasický bankovní účet.

V aplikaci Wallet nabídne společnost sledování výdajů a další nástroje pro lepší přehled nad financemi. Barevně rozlišené kategorie poskytnou uživatelům představu o tom, kolik peněz utratí za jídlo, aktivity, nakupování, zdraví, zábavu a další.

Apple Card se při uvedení na trh omezí na Spojené státy, ale v budoucnu se může rozšířit na další země. Pro nás to znamená jen čekat a třeba se za pár let dočkáme. Časový horizont může být podobný jako tomu bylo u Apple Pay. To se objevilo v USA už v říjnu roku 2014. K nám se dostalo až v únoru 2019. Po skoro 5 letech.

Zdroj