iOSmacOS

App Store je nyní v češtině, už ho máte také?


Je trochu zarážející, že po tak dlouhé době, kdy v sobě mají zařízení s iOS plnou podporu českého jazyka, se až nyní Apple rozhodl pro implementaci češtiny i do aplikace App Store.

Do teď jsme měli App Store kompletně v angličtině, ale to se v těchto hodinách mění a lidé z České republiky začínají postupně hlásit změnu: „App Store je v češtině!“. Vizuální změnu hlásí zatím jen lidé s operátorem Vodafone a T-Mobile, já na svém iPhonu s operátorem O2 zatím nic takového nepozoruji. Zda se jedná o geografické počešťování nebo je nasazování prováděno podle typu operátora, se zatím neví.

Z poskytnutých screenů, které můžete vidět níže, jsem mírně rozporuplný. Dlouhá léta jsem byl zvyklý na typické „BUY” v případě placené aplikace nebo po novém „GET” v případě aplikace zdarma a ostatní počeštěné sekce tomu taky zrovna na zažité přehlednosti nepřidávají. Zda se bude změna týkat i Mac App Storu, je ve hvězdách, i když se mi v poslední době často stává, že celý „Macovský” App Store problikne do češtiny.

Dejte nám v komentářích vědět, zda už jste taky jedním ze šťastlivců s počeštěným App Storem.