Aplikace a Hry

Angry Birds: Isle of Pigs AR jsou v App Store. Střílejte ptáky v rozšířené realitě

Angry Birds jsou zpět, tentokrát však v rozšířené realitě


V App Store je nově dostupná další hra ze série Angry Birds. Nese podtitul Isle of Pigs a odehrává se v rozšířené realitě.

Koncept hraní přitom zůstal maximálně zachovaný. Pořád vystřelujete naštvané ptáky z praku a pořád je vaším cílem zničit celé prasečí ležení. Dle vaší úspěšnosti pak získáváte hvězdy, za které si odemykáte další úrovně. Nic, co by tu ještě nebylo.

Angry Birds

Graficky se však hra přesunula do rozšířené reality. Nyní tak můžete celé ležení obcházet v plných 360 stupních, přičemž se dle libosti můžete i přibližovat a oddalovat. Díky tomu také lépe víte, kam zacílit svůj útok. Jak moc prak natáhnete, s takovou razancí také ptáka vystřelíte. O tom jste náležitě informováni haptickou odezvou.

Hra je k dispozici zdarma, bez reklam a mikrotransakcí a to pro zařízení podporující ARKit (tedy od iPhonu 6s a iPadu 5. generace). Hratelnosti není moc co vytknout, zvuky by mohly být nápaditější a vybíjení zařízení by nemuselo být tak razantní. To je ale poplatné víceméně všem AR titulům.

Hra Harry Potter: Wizards Unite se blíží. Jak bude vypadat?

 

Angry Birds: Isle of Pigs AR jsou již 17 titulem vývojářů

Angry Birds je hra vyvinutá finskou společností Rovio Mobile. Cílem hry je v roli ptáků získat zpět svá vejce, která jim byla odcizena nepřáteli – zelenými prasaty. Hráči v ní pomocí praku vymršťují ptáky do herního pole a snaží se tak zasáhnout tato prasata a tím je zneškodnit. První verze hry byla vydána 10. prosince 2009 pro operační systém iOS firmy Apple. Následně byla vydána pro operační systémy Android a Symbian.

Hra se setkala s pozitivními ohlasy od uživatelů i od kritiků. Od vydání přesáhla hranici stovek milionů stažení napříč operačními systémy. Úspěch hry zapříčinil i vznik verzí pro herní konzole a osobní počítače, fanoušci se dočkali také plyšových hraček, krytů na mobilní telefony a dalších produktů. O globálním úspěchu hovoří i ten fakt, že se Naštvaní ptáci dostali i na filmová plátna.

Wikipedie