iOS

Google konečně vydal Android 9 Pie – konkurenci k iOS 12


Google včera celkem nečekaně vydal finální verzi nového systému Android 9 s označením Pie. Jaké telefony jej zatím podporují a jaké novinky přináší?

Android 9 Pie má být reakcí Googlu na chystaný iOS 12 od Applu. V něčem jsou si systémy podobné (například statistiky používání zařízení atd.), v něčem jsou ale naprosto odlišné. Jedno je ale jisté, ze začátku nebude moc zařízení, která budou Android 9 podporovat. Aktuálně se tak mohou těšit prakticky jen majitelé referenčních telefonů Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 a Pixel 2XL. Potěšení také budou majitelé prvního telefonu, který přinesl „notch“ v displeji, Essential Phone, který jako první nereferenční telefon systém plně podporuje. Veškeré novinky, které systém přináší, naleznete na oficiálních stránkách Googlu.

Android

Rok starý Android 8 je jen na 10 % zařízeních

Pokud se podíváte na statistiky z 27. července 2018 tak můžete vidět, že rok starý Android 8 Oreo je nainstalován pouze na 10 % zařízeních. Trhu tak dominuje 2 roky starý Android 7 Nougat, který je nainstalován na 21,2 % zařízení. To bohužel není moc pozitivní zpráva zejména, co se bezpečnosti zařízení týká a do budoucna jsem celkem zvědav na seznam zařízení, která budou Android 9 Pie podporovat. Zcela jistě sem můžeme zařadit vlajkové lodě výrobců, tj. Samsung Galaxy S9 a S9+, LG G7 ThinQ, HTC U12 Plus a další.

Android

Do komentářů nám dejte vědět, jak se vám na první pohled systém líbí.

Zdroj: blog.google.com