Jak aktualizovat firmware v Apple AirPods

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods nejsou jen kus hardwaru. Mají v sobě dokonce vlastní firmware. Ten je potřebné čas od času aktualizovat. Jak na to?

Ani ve snu mě nenapadlo, že když si pořídím AirPods, získám tím zcela unikátní produkt s vlastním drobným operačním systémem, firmwarem. Ten je součástí těchto sluchátek a rozšiřuje tak jejich možnosti do neuvěřitelných rozměrů. Díky firmwaru mohou přibýt postupem času různé užitečné funkce a ovládání. Hodí se tedy čas od času provést potřebné aktualizace stejně jako u iOS, macOS či Apple Watch. I AirPods si žijí svým vlastním životem a jak zjišťuji, tento hardware má i mozek.

Jak aktualizovat firmware v AirPods?

  • Připojte AirPods nejlépe k iPhonu nebo iPadu
  • Dejte si je do uší
  • Vyčkejte. Aktualizace se provede automaticky

To, že byl nový firmware nahrán, poznáte snadno. Nejdříve se ozve zvuk, který slyšíte, když se sluchátka odpárují. Za okamžik dojde ovšem k jejich opětovnému automatickému spárování. Zjistíte to na základě nezaměnitelné zvukové signalizace. A je hotovo. Firmware je aktualizován.

Překontrolovat si to můžete v Nastavení – Obecné – Informace a záložce AirPods. Ta je k dispozici jen v případě, když jsou sluchátka aktivní a máte je v uších.

Poslední firmware, který do AirPodů zamířil před několika dny, obsahuje vylepšení drobných chyb a osobně mi připadá, že i lepší kompatibilitu s jednotlivými zařízeními. Zvuk v nich se nepatrně ustálil a došlo k vyladění odezvy při práci či poslechu.

Pokud vlastníte AirPods a ještě jste neaktualizovali, je na čase to napravit.Kam dál?