AirPods

iFixit rozebral AirPods 2 a zjistil pár odlišností od první generace

Druhá verze je o něco více voděodolná, takže by měla přežít i vyprání v pračce


Tak jako každý Apple produkt, i AirPods 2 rozebral iFixit. Změn moc není, ale přece jen se jich pár našlo. Na pomoc přišel i rentgen.

Na první pohled je viditelná pouze jediná změna. AirPods 2. generace mají malou LED diodu zvenku, kdežto první verze ji měla schovanou uvnitř. Logicky je toto řešení výhodnější, protože při bezdrátovém nabíjení pouzdra vidíte hned na diodu. Uvnitř se ale těch změn přece jen najde více.

AirPods 2 jsou voděodolnější

Nejpřekvapivějším zjištěním bylo po rozebrání, že základní deska je nyní mnohem lépe chráněna před vniknutím vody. To by znamenalo lepší voděodolnost. Určitě ale ne pořád vodotěsnost, takže plavání se sluchátky důrazně nedoporučujeme. Vyprání v pračce by ale mohla vydržet.

AirPods 2 iFixit
AirPods 2 pod rentgenem

Dalším rozdílem je váha. Samotná sluchátka jsou identicky těžká i vizuálně nepoznáte rozdíl. Pouzdro váží o 2,3 gramu více. Nabíjecí cívky a obvody totiž něco přidaly.

Stejně jako u předchozí generace, ani tentokrát se nelze snadno do útrob zařízení dostat. iFixit použil nejrůznější nástroje pro otevření, jako jsou svěrák, žiletka, tepelná pistole, nebo dokonce zubní kartáček.

Jak připojit AirPods, když se jim nechce? Oprava je většinou jednoduchá

Baterie ve sluchátkách i pouzdru jsou stejné. Stejná bude i jejich kapacita, takže vyšší výdrže Apple dosahuje jen díky úspornějšímu chodu čipu Apple H1.

Zdroj