Aplikace a HrymacOS

Airflow: streamujte jednoduše jakékoli video do Apple TV


Hledáte nějakou spolehlivou aplikaci, která dokáže během jednoho kliknutí streamovat například stažený film z Macu či Windows do Apple TV? Zkuste Airflow.

Pokud máte rádi filmy nebo seriály a chcete si je streamovat do vaší Apple TV nebo Chromecastu, máme pro vás super tip na zajímavou aplikaci. Program Airflow je dostupný pro macOS a Windows 10 a dokáže streamovat téměř jakýkoli formát videa do již zmíněné Apple TV či Chromecastu.

Aiflow

Airflow je v trial verzi zdarma, ale to vám aplikace dovolí streamovat jen prvních 20 minut videa. Na vyzkoušení to není špatné. Poté ale zjistíte, že vše opravdu spolehlivě funguje a budete si chtít koupit licenci pro plnou verzi. Poplatek je dobrovolný, přičemž minimální částka pro zaplacení je 11,99 eura, doporučená cena pak je 18,99 eura. Za vaše peníze však dostanete skvělý program, který dokáže přenést vaše stažené filmy či seriály do televize a to vzduchem bez nutnosti dalšího hardwaru.

macOS

Někdo by také mohl namítnout, že přece streamování z macOS do tvOS umí Apple systémy ve výchozím stavu. To sice ano, ale jak které formáty videa a hlavně – touto fukncí disponuje ve výchozím stavu jen QuickTime Player, který není nijak zázračně skvělý a titulky ve formátu SRT do něj lehce rozhodně nedostanete. Přehrávače třetích stran bohužel také neumí streamovat do Apple TV a to ani VLC Player.

 

České titulky? Žádný problém!

Dlouhou dobu jsem pro tyto účely využíval platformu Plex, ale ta měla jeden zásadní nedostatek – neuměla správně zobrazit českou diakritiku v SRT titulcích. Někde na internetu jsem našel hrozně komplikovaný návod, jak donutit Plex, aby zobrazoval háčky a čárky korektně. Jelikož jsem pohodlný člověk, tak jsem si spíše připlatil necelých 12 euro za Airflow a kompletně na něj přešel. Aiflow totiž nemá s diakritikou žádné problémy a vše zobrazuje korektně a to na první dobrou.

Airflow je k vyzkoušení a ke stažení ZDE.

Do komentářů nám dejte vědět, jakou aplikaci používáte vy.