iPhoneTip

5 triků, o kterých jste možná nevěděli, že iPhone umí


Možná telefon iPhone používáte už několik let a možná jste za celou tu dobu na těchto 5 triků nepřišli. Ušetří vám čas a usnadní práci.

Myslíte si, že máte systém iOS ve vašich iPhonech v malíku? Třeba vás těchto 5 triků překvapí, že ne tak docela a třeba vám ušetří práci i čas. A pokud si myslíte, že znáte ještě další vychytávky, napište nám je do komentářů pod článek. Ušetříte tak práci i čas nejen nám, ale i našim čtenářům.

Apple vydal systémy iOS 12.1.3, macOS 10.14.3, watchOS 5.1.3 a tvOS 12.1.2

 

Znovuotevřete stránku v Safari

Jistě se vám již mnohokrát stalo, že jste omylem zavřeli záložku internetové stránky v prohlížeči Safari. Vzpomenout si, která to byla, je těžké a hledání v historii zdlouhavé. Přitom stačí v prostředí, kde se mezi otevřenými stránkami přepínáte, dlouze podržet symbol plus.

Nastavte si časovač hudby

Aplikace Hodiny poskytuje více, než jen nastavení budíků, večerky, sledování stopek a minutky. Konkrétně v ní totiž můžete nastavit odpočet, po jehož skončení se může zastavit přehrávaný obsah. A to nejen audio, ale i video. Stačí zvolit nabídku Po skončení a sjet až na konec nabídky.

 

Přesunutí více aplikací

Přesouvání aplikací není v systému iOS příliš dobře odladěné. Pokud pak chcete přesunout ikonu aplikace z první stránky na poslední, je to kříž. Pokud jich pak takto potřebujete přemístit více, je to o nervy. Pokud tedy neznáte toto gesto.

5 tipů

Dlouze na ikoně podržte prst a vyčkejte, než se začne pohybovat. V tento moment vyberte druhým prstem další ikony aplikací, které chcete přesunout. Tím je totiž obsáhnete a následně přemístíte všechny vybrané naráz.

 

Složky a 3D Touch

Pokud máte v nějaké složce zmeškané notifikace, čili v ní jsou takové aplikace, které vám poslaly oznámení a zobrazuje se na nich odznak, můžete toto číslo vidět i na ní. Když je pak tento titul obsažen až na několikáté stránce, může být jeho hledání zdlouhavé.

5 tipů

Jestliže ale na takové složce použijete gesto 3D Touch (silně zatlačíte do displeje – od iPhonu 6s výše, vyjma modelu iPhone XR), automaticky se vám nabídnou jen ty aplikace, které nějaké oznámení obsahují. Vy je tak nemusíte nikde hledat a máte je hned po ruce.

 

Siri a Nastavení

Jestli patříte mezi uživatele, kterým nevadí mluvit se svým telefonem a to ještě ne rodilým jazykem, jistě používáte hlasovou asistentku Siri. Ta za vás může vyřídit mnoho užitečných záležitostí, ale umí vás také přímo v systému přesměrovat tam, kam potřebujete. Vyhledávat cokoli v Nastavení je totiž díky množství informací a nainstalovaných aplikací obtížné a zdlouhavé. Řekněte to Siri, aby to našla za vás.