iPhone

Technologie 3D Touch možná nebude v nových iPhonech


Podle několika zpráv to vypadá, že 3D Touch bude z nových iPhonů úplně odstraněno. Proč a budou všechny telefony bez této technologie?

iPhone 6s se jako první mohl pyšnit displejem, který rozeznával sílu stisku. Po vzoru Apple Watch, které už od první generace uměly tímto způsobem pracovat, se i do telefonů dostala stejná technologie. Force Touch u hodinek je vzhledem k malému displeji velmi přínosný a dokáže vyvolat další ovládací prvky. 3D Touch u iPhonů ale zřejmě tak využívaný není a upřímně neznám moc lidí, kteří denně funkci použijí.

 

3D Touch na obtíž

Jedná se o nepotvrzenou informaci, ale pokud platí otřepané „na každém šprochu, pravdy trochu“, tak zde se navíc potkává i logické odůvodnění. Je ale pochopitelné, že Apple stojí na pomezí důležitého rozhodnutí a každému je jasné, že bylo zapotřebí nemalých investic k dosažení bezproblémového fungování.

3D Touch iPhone 6s

Po třech letech, kdy je 3D Touch dostupný ve všech iPhonech kromě nejlevnějšího iPhone SE, se dá říct, že se funkce moc nechytla. Sám ji nepoužívám a když už, stane se tak párkrát za měsíc. Tuhle jsem si vzpomněl, že poslat odkaz na aplikaci je nejjednodušší právě díky 3D Touch. Silněji podržím prst na nainstalované aplikaci na ploše, objeví se volba sdílení a zprávou pošlu odkaz do App Store někomu dalšímu. A pak už si opravdu nevzpomínám, kdy předtím jsem 3D Touch použil.

 

Velké investice komplikují zrušení funkce

Největší novinkou v iPhonu 6s byl právě 3D Touch. Apple vynaložil obrovské úsilí, aby dokonale odladil technologii a mohl ji nasadit. Marketingový ředitel společnosti, Phil Schiller, to komentoval velmi jasně:

Hardware pro sestavení displeje je neuvěřitelně složitou záležitostí. Vložili jsme do vývoje obrovské náklady a hlavně čas, kdy se někteří naši inženýři zabývali rok, možná dva, jen technologií 3D Touch. Pokud ale uživatelé nebudou funkci dostatečně využívat, bude to jen mrhání talentem našich lidí.

V souvislosti s tímto prohlášením se tak zdá, že implementace 3D Touch do iPadů je opravdu jen utopie a Apple nebude riskovat podobný propadák u dalšího zařízení.

Napište nám do komentářů, zda využíváte funkci 3D Touch nebo je vám k ničemu.

Zdroj: TheVerge.com