Appliště
  • iPhone
  • Mac
  • iPad
  • Apple Watch
  • AirPods
  • Recenze
  • Návody
  • Videa
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
  • iPhone
  • Mac
  • iPad
  • Apple Watch
  • AirPods
  • Recenze
  • Návody
  • Videa
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
Appliště
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky

34. VideoCast – Mountain Lion

Tomáš Svoboda Tomáš Svoboda
29.7.2012
VideoCast

Nedávno vyšel nový operační systém a tak si ho pořádně představíme. Neopomeneme ani probíhající olympijské hry a koukneme na jednu z nejlepších her tohoto roku.

Dřevákov dřevěný kryty na iPhone Dřevákov dřevěný kryty na iPhone Dřevákov dřevěný kryty na iPhone
Zapojte se
0
0
0
0
0

Také si přečtěte

iPhone 7

Appliště VideoCast #123: iPhone 7

23.9.2016
Appliště VideoCast #122

Appliště VideoCast #122: Výstava mobilní fotografie

10.7.2016

Chcete k tomu něco dodat? Napište krátce proč.

Podobné články

iPhone 7

Appliště VideoCast #123: iPhone 7

Tomáš Svoboda
23.9.2016
9

Ve 123. díle Appliště VideoCastu jsme přišli na půlnoční prodej iPhonu 7, natočili pro vás atmosféru a rovnou 2 kousky...

Appliště VideoCast #122

Appliště VideoCast #122: Výstava mobilní fotografie

Tomáš Svoboda
10.7.2016
0

Ve 122. dílu Appliště VideoCastu jsme se zajeli podívat do Tábora, kde se koná výstava mobilní fotografie. Adam je autorem,...

Appliště VideoCast #121

Appliště VideoCast #121: Zkušenosti s iOS 10

Tomáš Svoboda
3.7.2016
6

Ve 121. dílu Appliště VideoCastu jsme si řekli, jaké jsou naše zkušenosti s iOS 10. Tomáš už systém používá 2...

Appliště VideoCast #120

Appliště VideoCast #120: RetroHerna a Apple Pippin

Tomáš Svoboda
26.6.2016
0

Ve 120. dílu Appliště VideoCastu jsme navštívili kavárnu Geekárna, ve které se odehrála jedna z tradičních herních střed. K dispozici...

Diskuze

Diskuze

Zapojte se do diskuze pod článkem.

25 komentářů
T

Váš e-mail nebude zveřejněn.

K
Katty 14 roky zpět

Ja ešte na Mountain Lion nejdem prejsť, lebo jeden program čo potrebujem, ledva spustili na Lion. Ale inak by som prešla hneď ;)
A inak dobrý diel.

·
M
Michal Langmajer 14 roky zpět

Měl jsem menší problém se získáním Redeem kódu (pro uplatnění up-to-date programu), ale zbytek proběhnul rychle, bez problému a verzi co jsem získal s Redeem kódem jsem mohl rovnou použít na oba své Macy, takže spokojenost.

Co se týká notifikací, bude podle mě trvat tak minimálně rok než se dostanou na takovou úroveň jakou mají v iOS. Mám především na mysli propojenost s aplikacemi třetích stran. Chtěl bych např. propojení se skypem, Trillianem, atp. - nelíbí se mi ta současná varianta s growl transformací.

Jediný problém který pozoruju je u PS. Při práci se složitějším dokumentem mi trvá někdy i pár vteřin než se zobrazí provedené změny, otevřou kontextové nabídky a podobně. Pravděpodobně to bude tím, že používám starší verzi CS4.

Jinak spokojenost. Těším se na propojení s FB. To s twitterem jsem si zvykl používat okamžitě. :)

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Já používám PS CS5 a nepozoruji žádný rozdíl v chování aplikace v porovnání s Lionem.

·
S
Slab the Killer 14 roky zpět

Na té anglické výslovnosti by to chtělo zapracovat. "Pejdžís", "Mesidžís" nebo "Mountýn Lajn" fakt ne.

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Už jsem si myslel, že se od Vás dočkám pozitivního komentáře. Tak třeba příště ;)

·
D
Deestrone 14 roky zpět

Tomáši jak říkáš ve videu mne iMaca odpisalo hned po upgrade a restartu napsalo hlasku ze Vaš HDD byl trvale poškozen nelze ho žádným spusobem opravit.Skousel jsem nahrát zpátky Starého Leona a upgrade udělat znovu ale HDD sa mi uz nezobrazilo ako keby tam ziadny nebyl.Dal som ho do servisu tam udelali diagnostiku a řekli ze je zničenéj ne jenom harddisk ale aj něco na základní desce protoze do deseti minut zacal šílené vařit takže mi daju novej ale nechapali jak sa to mohlo stat len pri pouhem upgrade Ale zase som rad ze sa to stalo v zaruce a ne az po ni takže budu mít novej iMac a ještě vykonnejsi nez jsem měl takže v podstate z neštěstí se stala skvělá výhoda pro mne

·
P
Patrik Rychta 14 roky zpět

Já už mám předchod na ML úspěšně za sebou a spolu s instalací jsem upgradoval svůj MB pro i iMac na 8GB ram a rychlost je super. Jediný problém na který jsem narazil je ten, že po instalaci nového op. systému nemůžu spustit MS office pro mac.

·
D
Dušan Karel Chvátal 14 roky zpět

Prosím o radu, Mám na svém Mac OSX nainstalované současně Windows 7. Zůstanou mi na počítači po instalaci OSX Mountain Lion ? K Windows 7 se přepínám pomocí Virtual Boxu. Díky

·
P
Petr Albert Jr 14 roky zpět

Tato VideoCast se fakt povedla, dobré shrnutí novinek Mountain Liona.

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Veškeré aplikace a nastavení by měli zůstat. Pro všechny případy ale doporučuji provést zálohu nejdůležitějších dat.

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Díky! :)

·
J
Jirka 14 roky zpět

Nikomu z vás nadšených z nového OS nevadí, že sloučením vyhledávacího pole s adresním řádkem v Safari se defaultně vše, co napíšete posílá už během psaní Googlu (podle nastavení primárního vyhledávače), takže si potom indexuje i neveřejné adresy různých adminů apod? Nikomu z vás nevadí, že v Safari zmizela položka v menu pro blokování vyskakovacích oken (tato funkce je schovaná už jen v předvolbách). Nikdo v Safari nepoužívá své nastavení výchozího písma? Tahle možnost je po novu dostupná už jenom napsáním svého CSS souboru a jeho načtením v rozšířených předvolbách - ideální pro běžné uživatele. Naopak těm sběhlejším (obzvláště vývojářům) by asi mohlo chybět okno Aktivity, které taky zmizelo.

A to jsem zatím zmiňoval jen některé prima změny u Safari. Mountain Lion je třeba velmi příjemný, co se Time Machine záloh týče. Tvorba záloh nyní trvá i více než stonásobně dýl, než na starším OS. Když mi nestihl rozdílovou hodinovou zálohu o velikosti cca 13MB uložit do náběhu další hodinové zálohy (tedy nezvládl zazálohovat 13MB za hodinu), tak jsem se rozhodl původní zálohu obětovat a začít zálohovat zčista znova, protože jsem se domníval, že TM nezvládl dobře zpracovat původní zálohy z předešlého OS. Tím to ale nebylo. Tvorba nové, čisté zálohy po několika desítkách minut ohlašovala očekávanou dobu pro zálohování něco přes 4 miliony dní (mám raději screenshot). Zkoušel jsem to znova a znova mnohokrát. Zálohuji TM na síťový disk (už asi 3 roky). Zkoušel jsem to přes Wifi, metalikou a pak i přímo připojením disku pčes USB. Jen ta poslední možnost se chovala standardně, ale přimo připojený disk vytváří sparsebundle a ne sparseimage a tak je pro následné přepojení na síť nepoužitelná. Zkrátka síťová záloha TM je na ML vlastně neproveditelná. A ne - nejsem žádný exot - takto postižených je mnoho - stačí se zeptat velkého bratra.

Na Mountain Liona jsem přešel jen proto, že jsem nedávno pořídil MBP s Retinou a tudíž už nemůžu používat poslední fungující Mac OS - tedy 10.6.8. A protože se mi Lion nelíbil, myslel jsem si, že ML bude dodělávka Liona (asi jako W7 jsou dodělanou verzí Vist). A v podstatě to tak je - to co Lion nestačil domršit dokonale, to dokonale ML domršil. Jsem hodně vytočený letitý uživatel Applů (víc než 20 let).

·
Q
Querian 14 roky zpět

Další super díl, za který děkuji. Zeptám se do davu, od updatu na ML mi smcFanControl ukazuje celkem divoké teploty co se McB týče. Jsem sám nebo tento problém řeší více lidí? Popřípadě jakou aplikací nahradit. Díky

·
S
Slab the Killer 14 roky zpět

Ale tak abys neřekl, Tomáši, tak artikulace už je o něco lepší ;-) Víš co, kdybych tě jen chválil, tak bys usnul na vavřínech a přestal se zlepšovat. Naopak kritika člověka nakopne, aby se sebou něco dělal. Takže to rozhodně myslím dobře ;-) A rozhodně se k tomu stavíš líp jak (díkybohu) odejitý Kuba...

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Děkuju :D

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Co se týče Activity window v Safari, tak to opravdu nechápu. Používal jsem ho celkem hojně ke stahování videí z YT. Existuje na to vícero programů, ale v jednoduchosti byla síla :(

Zálohování řeším jinak, takže TM jde lehce mimo mě. Můžeme doufat, že v dalších updatech to Apple zlepší.

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Zkuste se zeptat na novém fóru Macforum.cz ;)

·
G
gaygun 14 roky zpět

Kde je sakra Adam a slibena soutez kde vyherce ziska veceri s Adamem!!!!

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Žádnou soutěž jsme neslibovali, to je pouze Vaše přání.

·
K
Krasapetr 14 roky zpět

Já na nový OS přecházet nejspíš nebudu. Mobilní telefon ani iPad nepoužívám a do té doby mi chybí motivace.

·
J
Jakub23 14 roky zpět

Tomáši, pěkná grafika videocastů i letáků na soutěže. V čem to vytváříš? Máš na to nějaké tutoriály nebo šablony? Díky

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

Žádné tutoriály na to nemám. Video dělám ve Final Cut Pro X a Apple Motion. Veškerou grafiku pak ve Photoshopu (pořád CS5, na CS6 jsem se ještě neodvážil :))

·
J
JakubStych 14 roky zpět

Ahoj, mám dotaz. Mountain Lion jsem koupil hned den, co vyšel, pak jsem si ale uvědomil, že nemám na co zazálohovat HDD. Teď ale po přečtení komentářů, respektive "Veškeré aplikace a nastavení by měli zůstat." - Mohu tedy nainstalovat i bez úplné zálohy? Že bych si někam přesunul jen to, co vážně nechci ztratit? Děkuju za odpověď. :)

·
T
Tomáš Svoboda 14 roky zpět

V naprosté většině případů proběhla instalace ML bez problémů a uživatelé o žádná data nepřišli. Nejdůležitější data ale doporučuji zazálohovat. Nikdy nevíš, co se může stát.

·
J
JakubStych 14 roky zpět

Díky moc, tohle jsem potřeboval vědět. :)

·
Banner

Nejžhavější novinky

iPhone Fold a iPhone 18 Pro

iPhone Fold má dorazit až po iPhonu 18 Pro

Jan Holeš
28.3.2026
0

iPhone 17 s odolnějším sklem Ceramic Shield 2

iPhone 17 dostal sklo, které má konečně ubrat škrábance i starosti

Jan Holeš
28.3.2026
0

iOS 26.4 přidává nové funkce do aplikací pro iPhone

iOS 26.4 přináší velké změny do šesti iPhone aplikací

Jan Holeš
27.3.2026
0

Apple Watch s watchOS 26.4 a novou úpravou Workout aplikace

watchOS 26.4 pro Apple Watch zjednodušuje cvičení i přidává nové emoji

Matyáš Kozák
24.3.2026
0

MacBook Neo

MacBook Neo: stačí 8 GB RAM?

Matyáš Kozák
10.3.2026
0

iPhone 18 Pro

iPhone 18 Pro a 12 novinek, které Apple chystá

Matyáš Kozák
19.3.2026
0

Siri v iPhonu a důraz Applu na soukromí

Siri v iOS 27 nebude AI společník, ale pomocník

Matyáš Kozák
12.6.2026
0

Poslední recenze

Anker Prime 27650mAh: Powerbanka, která utáhne i MacBook

Anker Anker Prime Charger 250W – recenze 05
Tomáš Svoboda

Recenze Anker Prime 27650mAh ukazuje extrémně výkonnou powerbanku pro iPhone, iPad i MacBook. Má 250 W, displej a rychlé dobíjení.

Číst dáleDetails

Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh: kompaktní powerbanka s rychlým magnetickým nabíjením

Epico Powerbanka Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh – recenze 01
Tomáš Svoboda

Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh míří na uživatele, kteří chtějí rychlé magnetické nabíjení pro iPhone a zároveň kompaktní powerbanku na...

Číst dáleDetails

Štítky

AirPods (131) aktualizace (293) Android (113) aplikace (491) Apple (1126) Apple Intelligence (215) Apple keynote (134) Apple Music (164) Apple Pay (119) Apple store (126) Apple TV (276) Apple Watch (530) Appliště Podcast (196) App Store (522) hra (113) Hry (174) iLifeHacking.cz (434) iOS (727) iOS 10 (136) iOS 18 (184) iOS 26 (110) iOS 27 (175) iPad (527) iPad Pro (191) iPhone (1140) iPhone 6 (182) iPhone 7 (218) iPhone 16 (140) iPhone 17 (121) iPhonefoto.cz (113) Keynote (110) Mac (289) MacBook (239) MacBook Air (116) MacBook Pro (197) macOS (140) OS X (145) příslušenství (171) Recenze (231) Siri (271) Tim Cook (144) TOP (465) update (127) video (114) WWDC (136)

Apple magazín Appliště denně informuje o událostech ze světa Apple. iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV a další, to je naše!

  • Redakce
  • Inzerce a kontakt

© 2011 - 2026 Appliště - Všechna práva vyhrazena.

Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
  • Mac
    • MacBook Air
    • MacBook Pro
    • iMac
    • Mac mini
    • Mac Studio
    • Mac Pro
    • macOS Sequoia
  • iPad
    • iPad Pro
    • iPad Air
    • iPad
    • iPad mini
    • iPadOS 18
    • Apple Pencil
    • Smart Keyboard
  • iPhone
    • iPhone 16 Pro
    • iPhone 16
    • iPhone 15
    • iPhone 14
    • iPhone SE
    • iOS 18
  • Watch
    • Apple Watch Series 10
    • Apple Watch Ultra 2
    • Apple Watch SE
    • watchOS 11
    • Řemínky
  • AirPods
    • AirPods 4
    • AirPods Pro 2
    • AirPods Max
  • Vision
    • Vision Pro
    • visionOS 2
  • TV a Domácnost
    • Apple TV 4K
    • Apple TV+
    • tvOS 18

© 2011 - 2026 Appliště - Všechna práva vyhrazena.