15palcový MacBook Pro bude aktualizovaný na WWDC

Delší dostupnost 15palcového MacBooku Pro ukazuje na jeho možnou aktualizaci. A to už na WWDC, která se koná 5. června, tedy příští pondělí.

Dodací lhůty většího MacBooku Pro jsou delší než u jiných zařízeních. Zatímco MacBook Air nebo 12palcový MacBook po objednání obdržíte druhý den, na MacBook Pro s 15palcovou úhlopříčkou si počkáte kolem týdne. Stejná situace je v USA i u nás v České republice. 13palcový MacBook Pro zůstává s dodáním druhý den.

15palcový MacBook Pro

Americká společnost často přizpůsobuje lhůtu dodání těsně předtím, než uvede aktualizovaný produkt. V tomto případě se ale nemusí jednat o jasný signál a jistotu budeme mít až večer v pondělí na speciální akci Applu.

 

15palcový MacBook Pro s Kaby Lake

Diskutuje se se také o upgradu stávajícího 12palcového MacBooku a MacBooku Air. V případě MacBooku Pro lze očekávat, že bude osazen novějšími procesory s architekturou Kaby Lake. Zatím není jasné, zda se nových procesorů dočká jen větší z MacBooků, nebo se dostane i na 13palcový MacBook Pro.

Kromě toho by výjimečně mělo dojít v rámci WWDC na představení dalšího hardwaru. Mnozí čekají, že cupertinská firma odhalí svůj vlastní bezdrátový reproduktor s podporou Siri a bude konkurovat podobným produktům v čele s Amazonem Echo. Nepravděpodobné není ani debut nových modelů iPadu Pro, včetně 10,5palcové verze.

Naposledy se Apple uchýlil k představení hardwaru v rámci WWDC v roce 2013, kdy uvedl upravený MacBook Air. Celá akce startuje toto pondělí v 19.00 našeho času a jako vždy ji budeme přenášet textovým přepisem a online videopřenosem na YouTube s hosty.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?