MacmacOS

Základní 13palcový MacBook Pro 2019 dostal Touch Bar a Touch ID, cena zůstává

Za stejnou cenu více muziky v podobě Touch Baru, technologie True Tone a procesoru 8. generace


13palcový MacBook Pro 2019 si zachovává shodnou cenovku se starším modelem, zároveň ale přináší mnohem více technologie z vyšší řady.

Nejlevnější 13palcový model MacBooku Pro, který byl představený v roce 2017, nenabízel Touch Bar, a proto neobsahoval ani možnost autorizace pomocí Touch ID. Jeho klávesnice totiž byla nad číselnou řadou osazena klasickými funkčními klávesami a zapínacím tlačítkem. Nyní však už i tento základní 13palcový MacBook Pro 2019 Touch Bar a tedy i Touch ID s čipem Apple T2 obsahuje.

 

MacBook Pro 2019 s True Tone displejem a novým procesorem

K tomu jeho displej, podobně jako ten u aktualizovaného MacBooku Air 2019, už zvládá technologii True Tone. Vylepšen byl ale i procesor. Ten je nyní v jeho osmé generaci, a proto by měl být takový MacBook Pro 2019 až dvakrát rychlejší, než jeho předchozí generace.

MacBook Pro 2019

Základní jeho konfigurace vás přitom vyjde na 38 990 Kč. Jedná se o čtyřjádrový 1,4GHz procesor Intel Core i5, grafika je integrovaná Intel Iris Plus Graphics 645. Operační paměť nabízí 8 GB, SSD disk pak disponuje kapacitou 128 GB. 256GB varianta vás vyjde na 44 990 Kč. Původní MacBook Pro bez Touch Baru byl z logických důvodů z portfolia společnosti Apple odstraněn.

 

Na použití Touch Baru si ale dodnes mnozí uživatelé nezvykli. Pokud jej tedy vyloženě nevyžadujete, různí APR prodejci a prodejci elektroniky budou jistě starší model doprodávat se znatelnou slevou. Může se tak jednat o ideální koupi, protože, i když se jde přece jen o starší stroj, pořád nese přídomek Pro značící profesionální pracovní stroj.