Appliště
  • iPhone
  • Mac
  • iPad
  • Apple Watch
  • AirPods
  • Recenze
  • Návody
  • Nakupovat
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
  • iPhone
  • Mac
  • iPad
  • Apple Watch
  • AirPods
  • Recenze
  • Návody
  • Nakupovat
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
Appliště
Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky

watchOS 27 public beta přináší Siri AI, nové gesto i chytřejší Smart Stack

Matyáš Kozák Matyáš Kozák
14.7.2026
Apple Watch
Apple Watch s watchOS 27 a Siri AI

Apple zpřístupnil public beta verzi watchOS 27 a s ní i první ochutnávku Siri AI na zápěstí. Novinka mění ovládání, zdraví i chytré návrhy na hodinkách.

Také si přečtěte

Apple Watch s upozorněním na úsporu baterie ve watchOS 27

watchOS 27 přinese velkou změnu. Apple Watch konečně vydrží déle

25.7.2026
Apple Watch SE

Apple Watch SE 3 výrazně zlevnily! Teď je nejlepší čas na nákup

24.7.2026

watchOS 27 public beta je první možnost, jak si vyzkoušet Siri AI na Apple Watch ještě před podzimním vydáním. Kromě toho přidává přepracovaný ovládací systém, chytřejší Smart Stack a několik změn, které mají z hodinek udělat užitečnější pomocníka v běžném dni.

Zapojte se
2
1
1
0
1

Chcete k tomu něco dodat? Napište krátce proč.

Aktuální cenu produktu Apple Watch Series 11 najdete na Alze.

Apple Watch Series 11
Apple Watch Series 11
9 559 Kč
NOVINKA 10 390 Kč -8 %
Koupit na Alze›
Apple Watch s watchOS 27 a Siri AIApple Watch s watchOS 27 a Siri AIApple Watch s watchOS 27 a Siri AI+1 dalšíwatchOS 26 on the left, watchOS 27 on the right

Siri AI, nové gesto i chytřejší rozhraní

Největší změna se točí kolem Siri. Hodinky nově zvládnou odpovídat na širší otázky, pracovat s osobním kontextem a provádět akce v aplikacích. V praxi to znamená třeba dohledání kódu z e-mailu, změnu cíle aktivity nebo pokračování v rozdělaném dotazu bez nutnosti sahat po iPhonu.

Dřevákov dřevěný kryty na iPhone Dřevákov dřevěný kryty na iPhone Dřevákov dřevěný kryty na iPhone

Apple tím dává Apple Watch roli, na kterou dosud nebyly stavěné. Zatímco na iPhonu už se AI funkce staly běžnou součástí systému i aplikací, na hodinkách šlo dlouho spíš o rychlé příkazy a krátké dotazy. watchOS 27 tenhle rozdíl výrazně zmenšuje, i když je podle prvních beta verzí ještě cítit, že software není úplně doladěný.

Vedle Siri se mění i ovládání. Po stisku Digital Crown se nově zobrazí dynamická mřížka aplikací, kde se Siri appka drží uprostřed a okolí zaplní nejčastěji používané nebo naposledy otevřené aplikace. K tomu přibývá gesto jedním prstem, které doplňuje dvojité poklepání a umožňuje rychle procházet widgety, vybrat položku a vrátit se na ciferník bez dotyku displeje.

Na co si dát pozor a komu beta dává smysl

Public beta není pro každého. Na instalaci je potřeba mít iPhone s iOS 27 public beta, hodinky nabité alespoň na 50 procent a připojené k nabíječce. Telefon musí být poblíž a připojený k Wi-Fi. Důležité je i to, že Apple Watch se na starší systém nevrací snadno, takže případné problémy se obvykle řeší čekáním na další beta verzi.

Podpora je navíc výrazně omezenější než dřív. watchOS 27 běží jen na Apple Watch Series 9, 10, 11, Ultra 2, Ultra 3 a SE 3. Potřebný je také iPhone 11 nebo novější, případně iPhone SE 2. generace a novější. Pro české uživatele je to důležitá informace hlavně proto, že bez kompatibilního iPhonu se k novým funkcím vůbec nedostanou.

Praktický dopad je ale větší než jen nové menu. WatchOS 27 vylepšuje i fitness a zdravotní funkce: Workout Buddy má nabídnout chytřejší koučink, nové algoritmy zpřesňují měření běhu na pásu a systém lépe synchronizuje kroky v aplikacích Zdraví a Kondice. Přibývá také rozšířenější sledování cyklu pro starší uživatelky a vylepšení v Peněžence, Najít nebo režimu Apple Watch pro děti.

Jestli se beta vyplatí nainstalovat, záleží hlavně na tom, jak moc vás zajímá budoucnost Apple Watch. Pro běžné uživatele bude rozumnější počkat na finální verzi na podzim. Kdo ale chce vyzkoušet, zda se z hodinek stává skutečné AI zařízení na zápěstí, dostává letos poprvé opravdu zajímavý důvod sáhnout po veřejné betě.

Pokud vás téma zajímá víc, přečtěte si také iOS 26.6 má ochránit iPhone před zloději. Nová beta přidává funkci, která může zachránit vaše data.

Podrobnosti přinesl také 9to5mac.

Apple Watch Series 11
Apple Watch Series 11
9 559 Kč
NOVINKA 10 390 Kč -8 %
Koupit na Alze›
Štítky: Apple IntelligenceApple WatchPublic BetaSiri AIwatchOS 27

Podobné články

Apple Watch s upozorněním na úsporu baterie ve watchOS 27

watchOS 27 přinese velkou změnu. Apple Watch konečně vydrží déle

Matyáš Kozák
25.7.2026
1

watchOS 27 přidá do Apple Watch nové „proaktivní“ upozornění na úsporu baterie. Systém nabídne vypnutí nepoužívaných funkcí, které mohou zbytečně...

Apple Watch SE

Apple Watch SE 3 výrazně zlevnily! Teď je nejlepší čas na nákup

Jan Holeš
24.7.2026
0

Apple Watch SE 3 zlevnily na Alze na 5 599 Kč. Podívejte se, proč jsou za tuto cenu skvělou volbou...

Apple Watch s watchOS 27 a novými funkcemi Siri AI

watchOS 27 beta 2 vyšel! Apple Watch dostávají Siri AI a přesnější měření běhu

Matyáš Kozák
23.7.2026
0

Apple uvolnil druhou veřejnou betu watchOS 27 a s ní i jasný náhled na podzimní novinky pro Apple Watch. Největší...

Samsung Galaxy Watch Ultra2

Samsung útočí na Apple Watch. Nové Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 slibují revoluci ve zdraví

Jan Holeš
22.7.2026
1

Samsung uvedl nové Galaxy Watch Ultra2 a Galaxy Watch9. Přinášejí AI funkce pro zdraví, jasnější displeje, delší výdrž baterie, podporu...

Diskuze

Diskuze

Zapojte se do diskuze pod článkem.

1 komentář
T

Váš e-mail nebude zveřejněn.

M
Matyáš Kozák Redakce 2 týdny zpět

Zajímalo by mě, jak často budete novou Siri AI skutečně používat v běžném provozu.

·
Banner

Nejžhavější novinky

iPhone Fold a iPhone 18 Pro

iPhone Fold má dorazit až po iPhonu 18 Pro

Jan Holeš
28.3.2026
0

iPhone 17 s odolnějším sklem Ceramic Shield 2

iPhone 17 dostal sklo, které má konečně ubrat škrábance i starosti

Jan Holeš
28.3.2026
0

iOS 26.4 přidává nové funkce do aplikací pro iPhone

iOS 26.4 přináší velké změny do šesti iPhone aplikací

Jan Holeš
27.3.2026
0

Apple Watch s watchOS 26.4 a novou úpravou Workout aplikace

watchOS 26.4 pro Apple Watch zjednodušuje cvičení i přidává nové emoji

Matyáš Kozák
24.3.2026
0

MacBook Neo

MacBook Neo: stačí 8 GB RAM?

Matyáš Kozák
10.3.2026
0

iPhone 18 Pro

iPhone 18 Pro a 12 novinek, které Apple chystá

Matyáš Kozák
19.3.2026
0

FIXED MagZen 6 000 mAh

iPhone bez energie? Tahle magnetická powerbanka teď stojí jen 599 Kč

Matyáš Kozák
26.7.2026
0

Poslední recenze

Anker Prime 27650mAh: Powerbanka, která utáhne i MacBook

Anker Anker Prime Charger 250W – recenze 05
Tomáš Svoboda

Recenze Anker Prime 27650mAh ukazuje extrémně výkonnou powerbanku pro iPhone, iPad i MacBook. Má 250 W, displej a rychlé dobíjení.

Číst dáleDetails

Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh: kompaktní powerbanka s rychlým magnetickým nabíjením

Epico Powerbanka Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh – recenze 01
Tomáš Svoboda

Epico UltraPack Qi2 25W 10000mAh míří na uživatele, kteří chtějí rychlé magnetické nabíjení pro iPhone a zároveň kompaktní powerbanku na...

Číst dáleDetails

Štítky

AirPods (142) aktualizace (304) aplikace (507) Apple (1246) Apple Intelligence (283) Apple keynote (135) Apple Music (178) Apple Pay (123) Apple store (129) Apple TV (328) Apple Watch (582) Appliště Podcast (196) App Store (555) baterie (121) Bezpečnost (137) Hry (178) iCloud (116) iLifeHacking.cz (434) iOS (736) iOS 10 (137) iOS 18 (184) iOS 26 (119) iOS 27 (303) iPad (559) iPad Pro (199) iPhone (1259) iPhone 6 (182) iPhone 7 (218) iPhone 16 (140) iPhone 17 (130) iPhone 18 Pro (138) Mac (352) MacBook (248) MacBook Air (117) MacBook Pro (225) macOS (159) OS X (145) příslušenství (176) Recenze (232) Siri (336) Skládací iPhone (118) Tim Cook (150) TOP (465) update (127) WWDC (137)

Apple magazín Appliště denně informuje o událostech ze světa Apple. iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, Apple TV a další, to je naše!

  • Redakce
  • Inzerce a kontakt

© 2011 - 2026 Appliště - Všechna práva vyhrazena.

Nic jsme nenašli :(
Zobrazit všechny výsledky
  • Mac
    • MacBook Air
    • MacBook Pro
    • iMac
    • Mac mini
    • Mac Studio
    • Mac Pro
    • macOS Sequoia
  • iPad
    • iPad Pro
    • iPad Air
    • iPad
    • iPad mini
    • iPadOS 18
    • Apple Pencil
    • Smart Keyboard
  • iPhone
    • iPhone 16 Pro
    • iPhone 16
    • iPhone 15
    • iPhone 14
    • iPhone SE
    • iOS 18
  • Watch
    • Apple Watch Series 10
    • Apple Watch Ultra 2
    • Apple Watch SE
    • watchOS 11
    • Řemínky
  • AirPods
    • AirPods 4
    • AirPods Pro 2
    • AirPods Max
  • Vision
    • Vision Pro
    • visionOS 2
  • TV a Domácnost
    • Apple TV 4K
    • Apple TV+
    • tvOS 18

© 2011 - 2026 Appliště - Všechna práva vyhrazena.