V novém iOS 8 a OS X Yosemite se Apple hodně zaměřil na integraci mezi desktopem a mobilem. Největší novinkou je jistě možnost začít práci na jednom zařízení, a dokončit to na druhém.
OS X Yosemite a iOS 8 už teď ve svých testovacích verzích umožňují začít práci na jednom zařízení, a dokončit ji na druhém. Jde pouze o testovací verze a tento systém není ještě úplně stabilní. Někteří nadšenci již tyto funkce otestovali a výsledek natočili na video.
Video z francouzského serveru Mac4Ever ukazuje, jak tato funkce spolupracuje s mapami, Safari a Mailem. Způsob předání aplikace spočívá v zobrazení ikony mobilní aplikace hned vedle docku na OS X.
Předávání aplikací je ukázáno i na druhém videu, které pochází od Cult of Mac a vysvětluje, jak funguje předávání mezi Safari, Mailem a také zachycuje, jak si z OS X zavolat.
Nyní se vše testuje a ostrá verze nového iOS a nového OS X bude k dispozici veřejnosti pravděpodobně na podzim letošního roku. Pokud se chcete dozvědět více o nových funkcí, přečtěte si náš souhrnný článek z WWDC 2014.
Zdroj: MacRumors












Zatím vsichni resili jen propojení iOS a OS X. Nicmén propojení iOS x iOS resp. iPhone x iPad funguje v pripade SMS a volani stejne, jako na Mac, tzn. SMS (ne jen iMessage) se zobrazi jak na iPhone, tak na iPad. A z iPad také muzete na tuto SMS odpovedet. V tomto pripade staci, aby byl iPhone a iPad jakkoliv pripojen k internetu. Co se tyce odpovedi z iPad na hlasove volani, tak potom je potreba Wi-Fi spojeni, podobne jako je to u OS X. Testoval jsem to na svem iPhone 5 a iPad 4th (SMS) s iOS8 a funguje to paradne.