Během několika posledních měsíců uživatelé iTunes ve Spojeném království a ostatních zemích zaznamenali dostupnost úvodní obrazovky iTunes Radio na jejich zařízeních. Mohlo by to naznačovat její brzké oficiální vydání.
Do dnešního dne dostal server MacRumors několik zmínek od uživatelů ze Spojeného království a Austrálie, kteří měli přístup ke službě iTunes Radio a byli schopni poslouchat hudbu na jejich iPhonech. Ostatní uživatelé ze Spojeného království však tvrdí, že pro ně služba zatím dostupná není. Podobná sdělení se objevují i na serveru Reddit a na sociální síti Twitter.
Vypadá to, že většina uživatelů, kteří mají přístup k iTunes Radio, vymazala a provedla restore jejich zařízení. Mohlo by se tedy jednat o zpřístupnění služby po reaktivaci telefonu. Appliště však razantně nedoporučuje obnovu vašich zařízení, jelikož se pravděpodobně jedná pouze o softwarovou chybu spojenou s plánovaným spuštěním iTunes Radio ve Spojeném království.
iTunes Radio, které bylo poprvé představeno v červnu minulého roku na Worldwide Developer’s Conference a později spuštěno v září spolu s iOS 7, je zatím omezeno pouze pro posluchače ze Spojených států.
V říjnu loňského roku Bloomberg.com přinesl zprávu o tom, že by Apple mohl službu rozšířit do Kanady, Spojeného království, Austrálie a Nového Zélandu začátkem roku 2014. iTunes Radio však zůstává zpřístupněné pouze pro Spojené státy. Tato chvilková zpřístupnění by mohla naznačovat brzké spuštění iTunes Radio v dalších státech.
Podle viceprezidenta Internetového softwaru a služeb Eddyho Cuea je celosvětové spuštění služby iTunes Radio nejvyšší prioritou společnosti, jelikož Apple plánuje mít tuto službu dostupnou ve více než 100 zemích světa.
Zdroj: Macrumors.com


Chcete k tomu něco dodat? Napište krátce proč.