Apple Watch

Seznam přání: jaký by měl být watchOS 4?


Apple představí již za pár týdnů softwarové novinky v podobě zbrusu nového iOS 11 a nových verzí macOS, tvOS a samozřejmě také watchOS. Co by ale měl software pro hodinky přinést nového?

Aktuálně nejnovější software pro jablečné hodinky je watchOS verze 3, tj. přesněji 3.2.2. Hodinky jsou zcela jistě dobře odladěné, ale přeci jen zde najdeme pár věcí, které bychom chtěli změnit. O čem je tedy řeč?

 

Návrat ke kořenům

Jako první by se měl Apple vrátit ke „kořenům“ a obnovit pár funkcí a gest z původního watchOS. V první verzi tohoto softwaru bylo například o mnoho jednodušší ovládat hudbu, než je tomu nyní (do ovládání hudby se stačilo dostat jednoduchým gestem nahoru po ciferníku). Nyní je to trochu složitější a uživatel musí uskutečnit více kroků, což je zdlouhavé.

 

Offline Siri

Jablečná společnost by také měla vylepšit Siri, protože dnes je tato asistentka závislá na připojení k telefonu a to v nějakých specifických případech nemusí být dobré. Ve zkratce, pokud si chcete pomocí Siri nastavit budík a zrovna nemáte iPhone v dosahu Apple Watch, máte smůlu. Z toho tedy plyne, že alespoň takovéto základní funkce by mohl Apple zpřístupnit do „offline“ režimu Siri.

 

watchOS App Store

Apple by také mohl přidat přímo do hodinek obchod s aplikacemi (nazvaný například Watch App Store). Něco podobného umí nejnovější verze Android Wear a instalování aplikací není opět závislé na připojeném telefonu.

 

Vylepšený Force Touch

Dále také technologie Force Touch (na iPhonu 3D Touch) má své rezervy a zcela jistě by šla využít lépe a efektivněji. Upřímně, když používám Apple Watch, tak nevím, kde Force Touch funguje a kde ne. Pokud na něj narazím, tak je to spíše otázka náhody a když ho intuitivně vyžaduji u nějaké funkce, tak chybí.

 

Nové možnosti vkládání textu

Pokud chceme na hodinkách psát například SMS či iMessage, musíme se spolehnout na diktování. Diktování v češtině je na celkem dobré úrovni ale občas se nehodi (například, když je uživatel v autobuse či někde jinde na veřejnosti). Proto by se hodila další možnost v podobě psaní textu na speciální klávesnici. Něco podobného můžeme vidět u konkurenčního Androidu Wear, na kterém funguje psaní na malinkém displeji celkem dobře.

 

Další novinky

Apple vydá samozřejmě s watchOS 4 také novou generaci hodinek (nejspíše Apple Watch Series 3). Prozatím se neví, jak bude zařízení vypadat ale pár věcí už je téměř jistých. Například to, že hodinky budou umět změřit hladinu cukru v krvi bez toho, aby se fyzicky propíchla kůže a odebral se vzorek krve. Stejně tak by měly být tenčí a podporovat chytré řemínky, například s externí baterií. Spekuluje se také o zabudované FaceTime kameře pro videohovory.

Jakou funkci byste přivítali v očekávaném watchOS 4 vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: 9to5mac.com