Aplikace a Hry

Nová aplikace VYSPO vyhledá lidem parťáky pro sport i cestování

Vývojáři Štěpán Kvapil a Aleš Benek z Liberce představují novou aplikaci pro sportovní nadšence i náruživé cestovatele


Aplikace VYSPO, zkráceně vyber sport nebo vysportuj se, a cílí na vyhledávání a spojování lidí, kteří mají volný čas. Ať už právě pro sport nebo cestování.

Aplikaci si může zdarma stáhnout kdokoli, kdo má telefon s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone). Štěpán Kvapil vysvětluje:

„Aplikace obsahuje prozatím kolem 35 sportů, jak kolektivních, tak i pro jednotlivce včetně těch nejoblíbenějších, jako je fotbal, tenis, běh nebo jízda na kole. Nezahrnuje pouze ryzí sporty, ale také různorodé kategorie jako deskové hry, cestování či kategorii ‘jiné’, kde si uživatel může vytvořit jakoukoliv aktivitu, kterou by chtěl dělat.“

icon
VyspoVYSPO APP s.r.o.Health & FitnessZdarmaStáhnout

VYSPO je k dispozici zdarma ke stažení na Google Play nebo Apple Store. Po instalaci si stačí vytvořit jednoduchý profil, případně využít údaje z Facebooku. Aplikace uživatele následně provede až k výběru vhodné kategorie a k možnosti potvrzení či vytvoření určité události. Při vytvoření stačí zadat termín, čas, druh sportu nebo aktivity, počet hráčů a věk. K události je možné přidávat také komentáře a domlouvat se na konkrétních detailech.

„Aplikace tak funguje ve všech koutech republiky. Začali jsme mezi našimi kamarády a rodinou v Libereckém a Ústeckém kraji a ohlasy jsou zatím pozitivní, hlavně na intuitivní prostředí aplikace a její fungování,“

doplňuje Aleš Benek.

Aplikaci si od jejího spuštění 1. srpna 2019 stáhly už stovky uživatelů. „VYSPO není pouze pro ty, kteří hledají nové soupeře, pro studenty, kteří se přestěhovali do jiného města, ale rovněž pro cestovatele hledající někoho na dovolenou, i pro ostatní zájemce, kteří se chtějí jen s někým seznámit,“ podotýká Kvapil.

Vyspo

Rozhovor s tvůrci VYSPO

Co znamená zkratka VYSPO?

Štěpán Kvapil (ŠK): Zkráceně znamená „vyber sport“ nebo „vysportuj se“. Stanovili jsme si čtyři kritéria, které jsme chtěli, aby název měl.

Aleš Benek (AB): Alespoň trochu jsme chtěli, aby název evokoval sport. Dvouslabičný jsme ho zvolili hlavně pro rychlé zapamatování. Navíc, až nás za pár let bude chtít koupit třeba šéf Facebooku Mark Zuckerberg, nemusí už aplikaci přejmenovávat, protože VYSPO zní poměrně hodně celosvětově. J

Při jaké příležitosti vás napadlo aplikaci vytvořit?

ŠK: Jednou jsme takhle seděli u piva a shodli jsme se, že nemůžeme najít dostatek parťáků na sport. Říkali jsem si, že tento problém přeci nemůžeme mít jen my. Chcete si jít odpoledne zahrát fotbálek, ale kde takhle narychlo sehnat potřebný počet lidí? Nenašli jsme na českém internetu žádnou alternativu, jak by se lidé mohli na sportovních akcích domluvit. A jelikož nejlepší nápady vznikají u piva, tak jsme se pustili druhý den do práce.

Co všechno tvorba aplikace obnáší?

ŠK: Kéž by to bylo pouze vymýšlení názvu. Je toho daleko víc. Ani sami jsme si ze začátku nedokázali představit, co vše je potřeba udělat ke spuštění aplikace, ať už je to najít programátora, šikovného designéra, právníka, co vám sepíše veškeré právní dokumenty atd. Zatím asi nejtěžší bylo celou aplikace vymyslet tak, aby byla pro uživatele co nejjednodušší a každý se v ní hned dokázal orientovat, což plně věřím, že se nám podařilo.

AB: Nejtěžší nás ovšem čeká, a to, aby se aplikace dostala do povědomí lidi. Budu rád, když nám k tomu dopomohou samotní spokojení uživatelé, kteří o aplikaci řeknou dalším uživatelům a napomohou k tomu, aby už nikdo nemusel trávit čas sám, pokud nechce.

Ve kterých částech ČR prozatím aplikace funguje, respektive kolik máte domluvených sportovišť?

ŠK: Aplikaci si může stáhnout kdokoliv, kdo má telefon s Androidem nebo iPhone, tudíž aplikace funguje ve všech koutech republiky. Začala jsme mezi našimi kamarády a rodinou v Libereckém a Ústeckém kraji, tedy místy, která jsou sportovními, cestovatelskými a vůbec dobrodružnými aktivitami vyhlášená.

AB: Jednotlivá sportoviště domlouváme. Jde to pomalu, ale není žádný problém a ani to není hlavní cíl naší aplikace. Každý si v dnešní době může najít na internetu sportoviště ve svém okolí. My chceme lidi spojovat, sbližovat a napomoci jim k lepšímu životnímu stylu. Na jakém místě to bude, pro nás není důležité. Což určitě ale neznamená, že spolupráci v blízké době neplánujeme. Cílem hlavně je, aby aplikace byla funkční, aby se lidé díky ní seznamovali a třeba i vznikaly nové lásky. A to nejenom ke sportu. To je přeci pěkné, ne?

vyspo.cz