iPhone

V budoucí aktualizaci iOS bude možné vypnout zpomalování iPhonů


Tim Cook se v rozhovoru s ABC News vyjádřil, že v další aktualizaci iOS si bude moci uživatel vybrat, zda chce zpomalit starší iPhone za účelem lepšího fungování. Konečně!

Na tuto zprávu čekalo mnoho uživatelů a Apple si tak nějak sám zavařil. Předpokládejme, že funkce vypnutí/zapnutí zpomalování iPhonu by mohla být dostupná již ve verzi 11.2.5, která je aktuálně ve fázi beta testování a mezi veřejnost by měla být vypuštěna během následujících týdnů. Tento krok měl Apple udělat již dávno a celá aféra zpomalování iPhonů se vůbec nemusela stát.

Jaké zpomalování?

Pokud nevíte, o čem je řeč, tak se vše pokusím v rychlosti vysvětlit. Celá aféra zpomalování iPhonů vyplula na povrch, když ji Apple oficiálně přiznal. Mnoho uživatelů si totiž stěžovalo na fakt, že po nějakém čase se jejich iPhony zpomalí a jejich výkon není takový, jaký byl, když si zařízení vybalili z krabičky. To je ale logické, protože náročnost aplikací a obecně celého sytému iOS se každým rokem zvyšuje a staší telefony zkrátka nemusejí vše „utáhnout“.

Starší telefony mají také logicky menší kapacitu baterie, která se běžným používáním pomalu ale jistě kazí a baterie tak postupně umírá. A kvůli tomu, že nárok na iOS a aplikace je vyšší a vyšší, tak horší baterie by vše nemusela řádně uživit a telefon by se tak mohl například uprostřed dne zcela vybít nebo znenadání vypnout. A zde je kámen úrazu. Apple si totiž řekl, že tím nebude zatěžovat uživatele, ale že vše vyřeší on. A to se dle mého názoru nemělo stát, nebo minimálně o tom měl Apple uživatele informovat, jak plánuje v budoucí verzi iOS.

Apple tedy podtaktoval procesor zařízení a tím snížil výkon, aby baterie vše stíhala. Nyní si tedy uživatel bude moci vybrat, zda chce iPhone zpomalit za účelem lepší výdrže baterie, nebo si nechá telefon maximálně výkonný,  ale daň bude to, že telefon bude mít horší výdrž baterie.

Zdroj: theverge.com