Podívejte se na první video ze hry Harry Potter: Hogwarts Mystery

Hra Harry Potter: Hogwarts Mystery by měla na platformy Android a iOS přijít již toto jaro. Nyní bylo konečně uveřejněno video, které ukazuje, jak bude hra vlastně vypadat.

Harry Potter: Hogwarts Mystery je první hra z tohoto světa čar a kouzel, ve které si budete moci vytvořit svůj vlastní charakter, s nímž si projdete výukou ve slavné bradavické škole. Bude se tedy jednat o žánr RPG, ve kterém budete plnit různé úkoly a postupně zdokonalovat svůj čarodějnický um.

 

Ještě než se Harry Potter narodil

Hra se odehrává během osmdesátých let minulého století, kdy školu ještě navštěvovali Bill Wassley a Nymphadora Tonksová, takže dříve, než se sám Harry Potter narodil. Trailer ukazuje, jak si budete zařizovat své obydlí, jak se budete učit od oblíbených bradavických učitelů, jak budete zvládat silná kouzla a vařit různé lektvary i to, jak budete získávat nová přátelství mezi studenty školy.

Hra bude k dispozici na jaře roku 2018 a to pravděpodobně zdarma s množstvím mikrotransakcí. Jak moc bude svět okolí Bradavic otevřený, nebo zda se bude soustředit pouze na interiéry školy není zatím známo. Jasné ale je, že se je na co těšit, protože kouzelný svět Harryho Pottera okouzluje nejen malé stále i ty „větší“ fanoušky.

Harry Potter

Harry Potter je název řady fantasy románů britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Romány zachycují dobrodružství mladého čaroděje, Harryho Pottera, a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích.

Hlavním tématem příběhu je Harryho souboj s černokněžníkem Tomem Rojvolem Raddlem, známým spíše jako Lord Voldemort, jehož cílem je dosažení vlastní nesmrtelnosti, dobytí čarodějnického světa, podmanění nekouzelníků (mudlů) a zničení všech, kdo mu stojí v cestě, zejména pak samotného Harryho Pottera.

Romány jsou směsicí žánrů fantasy a tzv. vývojového románu s prvky mystery, thrilleru, dobrodružného románu a romantického románu. Přestože bývají řazeny mezi dětskou literaturu, zabývají se velmi vážnými tématy. Podle J. K. Rowlingové je dokonce jedním z hlavních témat smrt.

Zdroj: 9to5mac.com, WikipedieKam dál?