Příslušenství

USB C kabel bude díky novému USB 3.2 schopný přenášet data rychlostí až 20 Gb/s


Nový standard USB 3.2 dovolí přenášet data rychlostí až 20 Gb/s. USB C kabel tak díky této novince opět získá na použitelnosti.

Nové USB C kabely budou zase rychlejší. Díky standardu USB 3.2 až dvojnásobně. V současnosti je totiž maximální rychlost 10 Gb/s. Samozřejmě za předpokladu, že nejnovější specifikace podporují obě propojené zařízení a také samotný kabel. Budoucí cesta Apple strojů je tak jasná.

USB C kabel

Nedávno jsem psal článek o (ne)použitelnosti současného osazení porty MacBooku Pro. Ten ve své 13palcové variantě s Touch Barem nabízí 4 USB C konektory (na každé straně 2). Kromě nich pak máte možnost zastrčit do stroje už jen sluchátka s 3,5mm jack kabelem. Apple prostě zase předběhl dobu, ale velmi výrazně.

 

USB C kabel zrychlí ještě tento rok

USB 3.2 nabídne hned 2 přenosové kanály pro cestu dat. Tím se zdvojnásobí výsledná rychlost. Původní i cílový stroj musí samozřejmě standard USB 3.2 podporovat. V opačném případě bude probíhat komunikace sníženou rychlostí. V současnosti je vývoj ve stavu závěrečného přezkoumávání a oficiálně by měl debutovat nejpozději v záři tohoto roku.

Apple je členem skupiny Promoter Group, která je zodpovědná za přijímání nových standardů. Je tak velmi pravděpodobné, že bude jedním z prvních, kteří novinku do svých strojů zabudují. Ostatně, často tomu tak je. Stačí si vzpomenout na 12palcový MacBook – jeden z prvních notebooků osazený portem USB-C, nebo na už zmiňovaný MacBook Pro.

Americká společnost by teoreticky mohla přidat podporu USB 3.2 už do iMacu Pro, který přijde letos v prosinci. Má být osazen čtyřmi USB-C/Thunderbolt 3 porty. U ostatních strojů si uživatelé nejspíše budou muset počkat až do příštího roku. iMac, 12palcový MacBook a také MacBook Pro totiž byly aktualizovány nedávno a dříve by Apple další update asi nedopustil.

Používáte USB C kabely? A pokud ano, na co přesně? Napište nám do komentářů pod článek!

Zdroj: Aplpeinsider.com