iPhone

V USA už koupíte Apple iPhone XR bez blokace SIM karty na daného operátora


Apple iPhone XR měl být prodejní trhák společnosti. Ta se jeho prodeje snaží zvednout i tím, že jej začíná prodávat bez blokace SIM na daného operátora.

Je to malý krok pro Apple, větší pro operátora a největší pro zákazníka. Apple od vydání svého prvního iPhonu 2G nabízel možnost zakoupit jej s různými operátory (jak jednotlivé modely přibývaly, tím méně bylo exkluzivit). V posledních létech tak nebyl problém koupit si skrze Apple Online Store nějaký model pro jakéhokoli amerického poskytovatele služeb.

Apple iPhone XR

To, co je pro nás zcela běžné, však v USA není. Aktuálně tak tato bariéra padla a Apple iPhone XR si můžete zakoupit i bez blokace SIM karty na daného operátora. To znamená, že jej můžete použít s jakýmkoli, tedy i s tím tuzemským. Vydělá na tom tedy především zákazník, a hlavně turista, výhoda je totiž zřejmá a je jí iPhone XR cena.

Nový iPhone XR má stejný výkon jako iPhone XS Max

 

Americká Apple iPhone XR cena

Americké ceny jsou totiž posazeny o poznání níže, než ty české. 64GB variantu tak pořídíte za příjemných 749 dolarů, což je v přepočtu cca 17 200 Kč. Nejvyšší, 256GB variantu, pak koupíte za 899 dolarů, což je cca 20 600 Kč. V českém Apple Online Store koupíte nejlevnější variantu za 22 490 Kč a nejdražší variantu za 26 990 Kč. Ceny jsou poplatné pro všechny barevné varianty, takže i iPhone XR Red, ze kterého Apple odvádí část příjmu na boj proti AIDS.

Pokud tedy máte cestu za velkou louži, může se vám vyplatit pořídit si nový iPhone XR až tam. Je však třeba počítat s tím, že na takový telefon je poskytována jen jednoletá záruka a zároveň byste z takto pořízeného zařízení měli v tuzemsku zaplatit daň a clo. Pokud se pro XR iPhone do USA chystáte, napište nám to do komentářů pod článek. Hlavně se s námi podělte právě o ty zkušenosti týkající se české administrativy.

 

Zdroj: AppleInsider.com