Apple TV

Druhá beta tvOS 13 přináší funkci Picture-in-Picture do Apple TV

Poměrně překvapivá novinka, protože oficiálně Apple tuto možnost na WWDC 2019 nezmiňoval


Ačkoliv nikdo z Applu neupozornil na funkci Picture-in-Picture v novém systému tvOS 13, přesto ji druhá beta verze obsahuje. Podívejte se, jak vypadá.

Obraz v obraze, nebo Picture-in-Picture, dovede zmenšit přehrávané video a umístit jej do rohu obrazovky. Současně tak můžete dál prohlížet nabídku multimediální knihovny nebo brouzdat třeba v nastavení. Funkci už známe z iOS na iPadu nebo z macOS.

tvOS 13 Obraz v obraze
Funkce Picture-in-Picture na tvOS 13

Funkce Picture-in-Picture byla poprvé představena v systému iOS 9 a to pouze pro velkou obrazovku iPadu. Nyní se přesouvá do dalšího systému. Údajně je možné nechat takto video puštěné i v případě, když spustíte některou z aplikací. Takže třeba budete hrát hru a zároveň sledovat film. V malém okně se zobrazí i pár ovládacích prvků, kterými video úplně zavřete nebo třeba roztáhnete na celou obrazovku.

tvOS 13 beta 2 obsahuje pár dalších novinek

Kromě funkce Obraz v obraze jsme se s druhou betou tvOS 13 dočkali ještě dalších novinek. Domovská obrazovka doznala pár změn a nyní když najedete na konkrétní aplikaci, ukáže se vám v náhledu něco z jejího obsahu, nemusíte ji tak rovnou zapínat. Jednou z největších ohlášených změn je ale možnost přihlášení více uživatelů a rozdělení systému pod uživatelské účty. Také se dočkáme nových spořičů obrazovky z vodní říše v režii BBC.

Zdroj