Apple TVSoftware

Televize LG přinese podporu AirPlay 2 a platformy HomeKit už v polovině roku 2019


Pokud plánujete nákup televize LG, jistě vás potěší, že bude podporovat AirPlay 2 i platformu HomeKit. Musíte ale sáhnout po letošním modelu.

Na CES 2019 oznámily podobnou funkcionalitu i společnosti, jako jsou Samsung, Sony nebo Vizio. LG však s podporou AirPlay 2 a platformy HomeKit zmínilo, že jeho televizory vyrobené v roce 2019 budou komunikovat i s Amazon Alexa. Google Assistant je jejich součástí již nyní. Znamená to, že zařízení značky budou jediné, které toto umožní (zatím).

televize LG

Samotné rozšíření funkcí by však mělo dorazit už v létě letošního roku, což společnost LG aktuálně uvedla ve své tiskové zprávě. Stane se tak formou bezplatné aktualizace firmwaru televize. Zpřístupnění funkcí totiž závisí i na společnosti Apple. Ta do aktuální beta verze systému iOS 12.2 právě podporu výrobcům televizorů k přístupu do HomeKitu přidala, dosud k tomu bylo nutné vlastnit Apple TV.

Apple TV aplikace Sygic vás vezme na 360stupňovou podívanou

Mezi podporované televize LG patří tyto série:

  • LG OLED (2019)
  • LG NanoCell SM9X series (2019)
  • LG NanoCell SM8X series (2019)
  • LG UHD UM7X series (2019)

 

AirPlay 2 umožní bezdrátové vysílání audio a video obsahu do televize LG, zatímco podpora HomeKitu přidá řadu funkcí řízení domácnosti, které jsou integrovány v systému iOS. Televizi tak bude možné zahrnout do automatizací, a tak například volit, že po zapnutí TV v určitou dobu se zhasne automaticky světlo. Takové televize Samsung poskytnou i přístup do iTunes.

Zdroj: AppleInsider.com