Aplikace a Hry

Synology Moments zálohuje a uchovává vaše fotografie v bezpečí


Zálohujete své fotografie a videa? Synology Moments představuje bezpečný způsob, jak mít u sebe stále terabajty fotek vždy při ruce a bez obav.

Fotografie a videa stále přibývají. Také roste kapacita úložiště telefonů a tabletů. Dnes už málokdo fotografuje výhradně na zrcadlovku nebo kompaktní fotoaparát a jasně vedou mobilní zařízení. Co když ale telefon ztratím a nikam pro mě důležité momenty nezálohuji?

Pro uživatele iPhonů je zde jako první volba iCloud. Automaticky po vyfotografování se fotky a videa začnou odesílat do knihovny na iCloudu a bezpečně se tam uloží. Dokud máte dostatek místa v zakoupené kapacitě, není co řešit. Avšak jednou musí zákonitě dojít a je nutné přikoupit další. Druhou hrozbou pak je problém na straně Applu, kdy by mohlo dojít ke ztrátě vašich dat z iCloudu. Není to moc pravděpodobná varianta, ale stát se může všechno.

 

Synology Moments na iPhonu i Macu

Synology nabízí jednu z dalších možností, jak cenné okamžiky uchovat a nepřijít o ně. A také jednu naprosto neocenitelnou funkci, kterou jsem začal používat ihned, jak ji společnost představila. Předně ale musím dodat, že k využívání aplikace Synology Moments je potřeba mít u sebe některý z NAS serverů Synology a mít aplikaci nainstalovanou.

V App Store je zdarma ke stažení aplikace Synology Moments. V ní se stačí přihlásit na adresu serveru a už ji můžete používat. Nemusíte být ani doma na vlastní síti, funguje i vzdáleně a to z jakéhokoliv místa na světě, kde je připojení k internetu.

icon
Synology MomentsSynology Inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

Na Macu je pak aplikace součástí systému DSM. Ten se přes webový prohlížeč tváří jako samostatný operační systém a o jeho poslední verzi jsme psali zde.

Synology DSM 6.2 přinese vylepšení pro firmy i domácnosti

 

Moments automaticky zálohuje fotky do NASu

Jak už jsem psal, tak nejvyužitelnější funkcí je jistě automatická záloha fotografií a videí z iPhonu do NASu. A funguje v podstatě naprosto stejně jako u zálohování fotografií na iCloud. V nastavení stačí zálohování povolit a určit, zda se mají soubory odesílat pouze přes Wi-Fi nebo třeba pouze fotografie bez videí. Aplikace funguje na pozadí a data se odesílají i v případě, že není otevřená.

S tím jde ruku v ruce ušetření místa na interním úložišti. Abyste nemuseli dlouho hledat, které fotografie už jste na NAS odeslali, aplikace je smaže za vás. Stačí je volbou Vymazat odstranit a máte zase další místo navíc. Všechno, co se do NASu odešle, jde prohlížet v aplikaci na iPhonu, iPadu i Macu. Tedy stejně, jako v aplikaci Fotky od Applu.


Synology Inc.

Tchajwanská společnost Synology se specializuje na Network Attached Storage (NAS) zařízení. Produktové řady jsou známy jako DiskStation pro modely stolních počítačů a RackStation pro firemní servery. Produkty Synology jsou distribuovány po celém světě a lokalizovány v několika jazycích. Centrála společnosti Synology se nachází ve městě Taipei.

Zdroj: Wikipedia.org


Automatickou zálohu používám i když si platím iCloud a i tam se mi všechny fotografie a videa odesílají. Na serveru mám zhruba 1 TB volného místa a dokud tam volno bude, není důvod, abych Synology Moment k záloze nepoužíval. S iCloudem se může stát cokoliv, stejně tak jako s telefonem. Proto mám fotky na 3 místech najednou.

Synology Moments není hloupá aplikace. Dokáže na fotce najít tváře, předměty i místa. V jednom albu tak máte jen to, co potřebujete.

 

Sdílení, tvorba alb i 360stupňový pohled

Bez sdílení čehokoliv už si asi neumíme ani svět představit. I Moments dokáže vytvořit sdílené album a určit, kdo má fotografie v něm vidět. Určit můžete konkrétní uživatele na serveru nebo si nechat vytvořit odkaz a ten pak dotyčným rozeslat. Samostatně lze nakládat s možností, zda mohou další osoby fotku stáhnout.

Synology Moments

Obvyklé vytváření alb funguje na všech platformách a je to otázka pár kliknutí. Zajímavou novinkou je pak prohlídka 360stupňových fotografií. To ale neznamená, že do této kategorie spadá panorama. To se zobrazí tak, jak jste zvyklí. Musí jít o pravou 360stupňovou fotografii. Takové umí pořizovat třeba aplikace Facebook. V režimu prohlížení se můžete po fotografii pohybovat a vypadá to, jako byste otáčeli hlavou.

Synology Moments je skvělou multiplatformní aplikací, která ve spojení s NAS serverem od Synology vytvoří zálohu vašich fotografií a videí a zároveň slouží jako fotoalbum se všemi důležitými funkcemi. Osobní cloudové úložiště s iCloudem a interním úložištěm v zařízení vytvoří nepřekonatelnou kombinaci pro uchování cenných okamžiků.

[box type=”success” ]
– Automatická záloha fotek z telefonu
– Multiplatformní aplikace
– Jednoduché ovládání
– Fotky a videa uložená v osobním cloudu
– Jednorázová investice do úložiště
[/box]

[box type=”error” ]
– Nutnost vlastnit NAS server Synology
[/box]