Firma Apple

Startup Shift žaluje Apple o 200 tisíc dolarů, že mu ukradl logo pro jeho aplikaci Siri Shortcuts


Operační systém iOS 12 byl s jeho novinkami představen teprve v pondělí 4. června na úvodní keynote ke konferenci WWDC 2018 a už se na něm chce někdo přiživit. Konkrétně se jedná o startup Shift, který Apple žaluje za to, že pro aplikaci Shortcuts ukradl jeho logo.

Startup Shift uvádí na trh aplikaci, která používá blockchain technologie k vytváření webových stránek. Ať už mu tento vývoj trval jakkoli dlouho, vytvořit žalobu na Apple mu trvalo jen čtyři dny. Kalifornská společnost prý narušila jeho duševní vlastnictví tím, že pro aplikaci Shortcuts, ve které můžete vytvářet zkratky pro hlasovou asistentku Siri, použila mírně obměněné jeho logo.

Shift

Když se na obě loga pozorně podíváte (na obrázku výše je vlevo ikona aplikace Shortcuts a vpravo logo Shift), obě připomínají písmeno „S“. Je to logické, protože jak Shift, tak Shortcuts (potažmo Siri), na písmeno S začínají. Shift tak nyní po Applu požaduje nejen přepracování ikony aplikace, ale i zaplacení částky 200 tisíc amerických dolarů. Pokud na zachování ikony bude Apple trvat, Swift se nebrání tomu, aby si jej ponechal, pokud mu společnost proplatí návrh loga nového.

 

Krást se nemá

Apple se ke kauze samozřejmě zatím nijak nevyjádřil a nejspíš nějakou dobu ani vyjadřovat nebude. Otázkou je, jestli se jeho právníci budou takovouto prkotinou vůbec zabývat, když nedávno vyhráli spor se společností Samsung, které soud uložil pokutu na půl miliardy dolarů (cca 11 miliard Kč). Co tedy s nějakými dvěma sty tisíci.

Jaké dáváte společnosti Shift šance, že nad Applem zvítězí? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: AppleInsider.com