iPhone

Skládací telefon si patentovalo i LG. Má mít průhledný displej

Velký úlet, nebo použitelná hračka?


Skládací telefon je čím dál častějším zařízením a třeba Samsung Galaxy Fold je důkazem, že to firmy myslí vážně. Má šanci LG s průhledným displejem?

Jihokorejská společnost LG získala patent s názvem „Let’s Go Digital“, který představuje jednoduchou vizi skládacího telefonu a zahrnuje i transparentní displej. Přihláška byla podána už v roce 2015 a je jen náznakem toho, co si společnost pod skládacím telefonem představuje.

Skládací telefon LG
Patent číslo 10,254,863

Pracuje i s displejem, který má mít nastavitelnou průhlednost. Všimněte si, že na obrázku je po rozložení pravá část neprůhledná. To má být místo pro baterii.

Začátkem letošního roku společnost LG pokračovala s myšlenkou, že je na uvedení skládacího telefonu brzo. I proto zvolila uvedení modelu LG V50. K němu lze dokoupit druhý displej nazývaný Dual Screen. Přichytí se na stranu a umožní spojení dvou obrazovek. Skládací telefon ale LG zřejmě ještě delší dobu nenabídne. Sice by mohla začít stíhat Samsung a Huawei, který má skládací Mate X, ale zvolila pragmatičtější přístup. Což je poměrně překvapující.

Skládací telefon dokáže LG vyrobit

LG má jistě nezbytnou technologii, aby dokázalo vyrobit skládací telefon s průhledným displejem. LG Display, tedy nezávislá společnost, která je ale pevně navázaná na LG Electronics, již delší dobu demonstruje srolovatelné OLED obrazovky a transparentní displeje. Proč ale LG přetrvává ve svém neziskovém úsilí o smartphony? Jedním z důvodů je jistě to, že každý nový telefon LG může sloužit jako přehlídka technologií pro veřejnost i další společnosti.

Průhledný skládací design stanovený v novém patentu LG je pozoruhodný z jiného důvodu. Má jinak vyřešené ohebné panty. Podstatná část doprovodných obrázků je věnována tomuto složitému řešení. Jiné společnosti, jako jsou TCL a Huawei, také tajily svou technologii pantů. Zdá se tak, že mechanika skládání bude důležitým bodem pro konkurenční boj. A komu se lépe zabudování pantů a jejich sladění s celkovým rázem telefonu, bude mít hodně navrch.

Zdroj
banner ICA 2 2 - Skládací telefon si patentovalo i LG. Má mít průhledný displej