PříslušenstvíRecenze

Xiaomi Huami Amazfit jsou chytré hodinky s reálnou výdrží až 20 dní


Už vás nebaví klasické chytré hodinky, které musíte denně nabíjet? Xiaomi Huami Amazfit jsou dobrou alternativou, která vydrží v chodu skoro 3 týdny.

Obchod Xiaomi-Store.cz nám na recenzi zaslal zajímavé chytré hodinky, které spárujete jak s iPhonem, tak také s telefonem s operačním systémem Android. Vydrží kolem tří týdnů na jedno nabití, dobře vypadají a mají skvělou čitelnost za všech podmínek.

Xiaomi

Xiaomi = čínský drak

Společnost Xiaomi byla založena v roce 2010 a nikdy se netajila tím, že se inspirovala jak designem, tak také funkčností svých produktů u Applu. Za 8 let, co je firma na trhu, se propracovala od „podlahy“ k významným výrobcům jak chytrých telefonů, tak také příslušenství. V portfoliu také naleznete gadgety pro chytrou domácnost, elektrické koloběžky, vysavače a mnoho dalšího. Oficiální stránky výrobce naleznete ZDE.

 

Minimalistická krabička

V originální krabičce, která je velice minimalistická a naleznete na ni jen nápis Amazfit, se nachází jak samotné hodinky s gumovým řemínkem, tak také nabíjecí kolébka s USB, do které se hodinky vloží. Dále nesmí chybět návody a potřebná literatura. 

Inspirace Apple Watch je evidentní

Pokud se podíváte na vzhled Amazfit, tak vás napadne jasná věc – inspirace Apple Watch. To zde ale není vůbec špatně, protože hodinky jsou elegantní a na ruce je zkrátka baví nosit. Na pravé hraně hodinek se nachází jediné tlačítko, které slouží na krok zpět v prostředí či uzamknutí celého systému. Displej je krytý odolným sklem Gorilla Glass a má úhlopříčku 1,28“, rozlišení 176 × 176 bodů a je plně dotykový. Technologie displeje je transreflexní, což znamená jediné: vynikající výdrž na baterii a čitelnost opravdu za jakéhokoli počasí. I na přímém slunci tak na displeji vidíte opravdu vše. Displej není určen na prohlížení fotografií, či hraní her. Bohatě vám postačí na notifikace a text. 

Xiaomi

Prostředí hodinek se ovládá gesty a skládá se prakticky jen z notifikační oblasti a menu. Hodinky umí měřit aktivitu, sport, spánek, srdeční tep a samozřejmě logicky ukazují i čas. Zkrátka vše, co byste od chytrých hodinek očekávali. Skvělé také je, že mají certifikaci IP68 (vydrží 30 minut až 1 metr pod vodou). Na plavání tedy určené nejsou, ale pokud vám spadnou do bazénu a rychle je vyndáte, nic se neděje. 

Veškeré notifikace 

Chytré hodinky jsou obecně prodlouženou rukou smartphonu a Amazfit není výjimka. Oznaméní z iPhonu fungují spolehlivě a hodinky dokáží zobrazit prakticky vše z oznamovacího centra přes volání, Facebook, Messenger, aplikaci IFTT, počasí, e-maily a další. Má to pouze jednu nevýhodu a to tu, že hodinky neumí pracovat s diaktritikou, což je v českém prostředí celkem klíčové. Na druhou stranu ze všech oznámení lze „rozšifrovat“ o co jde a smysl oznámení stejně pochopíte.

Hodinky vám také ukážou, kdo vám volá. Zobrazí, že se jedná o příchozí hovor, a také ukážou jméno kontaktu. Bohužel už nedisponují žádným mikrofonem, takže notifikace je čistě informační a hovor musíte stejně přijmout (nebo odmítnout) na vašem spárovaném telefonu.

Hromada ciferníků a vlastní řemínky

Nebyly by to chytré hodinky bez toho, aniž byste si mohli zvolit výchozí ciferník. V nabídce je jich opravdu hodně a vybere si z nich jistě každý. Při zvolení ciferníku máte prakticky dvě možnosti – buď vybrat oficiální od Xiaomi přímo v hodinkách, nebo si zvolit nějaký jiný od poskytovatele třetí strany v aplikaci MiFit. Co hodnotím velice pozitivně je podpora klasických řemínků o délce 20 mm. Pokud se vám tedy nelíbí originální silikonový řemínek, který je s hodinkami dodáván, lze jej vyměnit za jakýkoli váš vlastní. 

MiFit aplikace

Pro spárování hodinek s telefonem je potřeba stáhnout aplikaci MiFit z App Store. S její pomocí lze hodinky nastavovat a to včetně určení budíků, výběru ciferníků, frekvence měření tepu, sportovních aktivit a mnoho dalšího. Aplikace je opravdu propracovaná a nabízí obrovské množství nastavení a přizpůsobení. Kromě jiného vám také aplikace ukazuje aktivitu, tj. kolik jste spálili kalorií, nachodili kroků, kolik jste ušli kilometrů a další. Tyto údaje se ukládají a spolupracují s aplikací Zdraví od Applu, takže vše máte uložené na iCloudu.

Na sport i na poradu

Hodinky mají celkem neutrální vzhled, který není ani sportovní, ani konzervativní. Dalo by se říci, že hodinky můžete mít jak na sport, tak také k obleku na nějakou poradu. Výrobce nabízí více barevných variant, přičemž námi testovaná černá je (dle mého názoru) nejvíce elegantní. Výrobce také nabízí bílou verzi a poté tu s oranžovým orámováním. Pokud tedy hledáte hodinky na notifikace, které vydrží pár týdnů bez nabíječky, budou vám sledovat sportovní aktivity a ještě k tomu budou dobře vypadat, tak Xiaomi Huami Amazfit jsou pravým kandidátem na koupi.

[box type=”success” ]

  • Design
  • Čitelnost na přímém slunci
  • Vlastí řemínky

[/box]

[box type=”error” ]

  • Systém neumí diakritiku

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Xiaomi-Store.cz

Název: Xiaomi Huami Amazfit BIP

Cena: 1 990 Kč

Parametry: úhlopříčka displeje 1,28“, rozlišení 176 × 176 bodů, typ displeje transreflexní, certifikace IP68, sledování aktivity, notifikace, baterie o kapacitě 190 mAh

Kompatibilita: iOS a Android podporující aplikace MiFit a technologii Bluetooth (iOS 8 a vyšší, Android 4.4 a vyšší)

Rozměry: výška: 40 mm; šířka: 37 mm, hloubka: 9 mm; hmotnost: 32 g