iPhone

Známe velikosti RAM pamětí i kapacity baterií nových iPhonů Xs, Xs Max a XR


RAM paměti tolik nepřekvapí, kapacity baterií ale mohou. Ta v iPhonu Xs je totiž menší než v iPhonu X a ta v modelu Xs Max je největší vůbec.

Dvě veličiny, velikost paměti RAM a kapacitu baterie, se na keynote Applu při představování nových iPhonů nikdy nedozvíme. Velikost RAM Apple nepovažuje za důležitou, a vždy jen uvede, o kolik je jeho nový model rychlejší a výkonnější. U baterie je pak situace podobná. Řekne se jen, jak dlouho zařízení vydrží, nebo jak se jeho výdrž zlepšila oproti předchozím generacím.

iPhone XR versus iPhone Xs a Xs Max. Který je zrovna pro vás ten pravý? (porovnání specifikací)

Nejinak tomu bylo i letos. Dozvěděli jsme se jen, že iPhone Xs vydrží až o 30 minut déle než iPhone X, iPhone Xs Max pak až o 1,5 hodiny déle než iPhone X, a iPhone XR vydrží až o 1,5 hodiny déle než iPhone 8 Plus. Všechny novinky však ustojí více jak 20 hodin hovoru, nebo 12 hodin používání internetu.

 

Ach ta Čína

V Číně ale Apple narazil. Tamnímu úřadu (Čínskému ministerstvu průmyslu a informačních technologií) totiž tato fakta sdělit musí. A jak to tak bývá, nic nemůže být utajeno věčně. S podrobnými hodnotami tedy aktuálně přišel web MyDrives, který uveřejnil screenshoty s podrobnými informacemi.

kapacity baterií

Ty ukazují, že iPhone Xs má hodnotu baterie 2 658 mAh, což je o 2,2 procenta méně, než má ta v iPhonu X (2 716 mAh). Obě zařízení však mají stejné šasi, nová technologie v nitru „s“ modelu si tak nejspíše žádá více místa. I tak ale model Xs vydrží v chodu o 30 minut déle, než jeho předchůdce.

iPhone Xs Max má pak samozřejmě největší kapacitu baterie, která dosud byla v iPhonu použita. Její hodnota je 3 174 mAh. iPhone XR je osazen baterií s hodnotou 2 942 mAh. Dle předpovědí by však měl mít právě model XR největší výdrž ze všech dosud uvedených iPhonů. Může za to velikost baterie a technologie displeje, která prý nemá takovou spotřebu jako OLED.

 

Jedno GB sem, druhé GB tam

Oba nové iPhony Xs by měly být osazeny 4GB pamětí, iPhone XR jen 3GB. To se shoduje i se všemi předchozími úniky zpráv. Loňský iPhone X je osazen 3 GB, stejně jako iPhone 8 Plus. iPhone 8 pak disponuje jen 2GB pamětí.

kapacity baterií

iPhony Xs se začínají distribuovat široké veřejnosti již tento pátek. A protože je v magazínu iFixit jistě rozeberou do posledního šroubku, už brzy se velikosti RAM pamětí i kapacity baterií dozvíme z ověřeného zdroje. U nás kvůli státnímu svátku začíná prodej až 29. září.

Zdroj: MacRumors.com