iPhone

Proč má iPhone XR zpoždění? Může za to výřez v displeji


Apple začne iPhone XR prodávat oproti modelům Xs a Xs Max s měsíčním zpožděním. Může za to složitá technologie výroby jeho displeje.

Už během léta probíhaly v médiích spekulace o tom, že Apple nezačne jednu z domnělých variant jeho iPhonu prodávat s ostatními. A už tehdy bylo zmiňováno, že to bude mít na svědomí LCD panel, kterým bude osazen. Tyto zvěsti se s představením nových modelů potvrdily. Proč tedy přijde iPhone XR na trh o měsíc později?

Dodavatelem LCD panelů iPhonu XR jsou pravděpodobně dvě společnosti – LG a Japan Display, kterým trvalo vypořádat se s problematickým designem iPhonu přece jen nějaký ten čas. LCD panely totiž nemohou být ohýbány tak dobře, jako je tomu u OLED displejů. Druhý problém byl s unikajícím světlem.

Nemáte skoro 2 hodiny čas? Koukněte na keynote ve dvou minutách + všechna uvedená videa

LCD panely totiž na rozdíl od těch technologie OLED stále potřebují podsvícení. Kvůli tomu musí být jejich řezání zcela přesné. A protože všechny nově představené telefony obsahují výřez pro čelní kameru, museli si konstruktéři poradit i s tímto. Je zde totiž nezbytný naprosto přesný řez. Jak bylo řečeno např. zde.

 

Problém výhodou?

Zdržení tedy nastalo a není to poprvé, kdy se tak stalo. I bílý iPhone 4 šel do prodeje až po nějaké době od jeho černé varianty. Pro Apple ale může být pozdější zahájení prodeje iPhonu XR i výhodou. Modely Xs i Xs Max jsou cenově posazeny o něco výše. Všichni nedočkaví, tak sáhnou spíše po nich, než aby čekali další měsíc. A to jsou jasné peníze do kasy Applu.

iPhonu XR se však predikují skvělé prodeje hlavně díky jeho níže posazené ceně. Tím, že se však začne prodávat o měsíc později, nebudou čísla jeho prodejů kanibalizovat vyšší modely. A Apple tím nezažije jen jeden silný víkend, ale hned dva. Navíc má XR potenciál hlavně dlouhodobě. Příští rok se totiž možná ani nedočkáme jeho nástupce a Apple jej bude držet ve svém portfoliu po delší dobu bez změny parametrů.

Zdroj: 9to5mac.com