iPhone

Podpora pro iPhone 5 končí. Rozlučte se


A je tu další zářez do seznamu obstarožních zařízení. Oficiálně totiž končí podpora pro iPhone 5. Takže sbohem a šáteček.

Tento nehezký a už značně obsáhlý seznam si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách společnosti Apple. Aktuálně na něho přibyl iPhone 5. Ten byl představen v září roku 2012 a tehdy toho hodně měnil. Jednalo se totiž o první iPhone představený pod vedením Tima Cooka. Byl osazen Lightning konektorem namísto zastaralého 30pinového a jako první iPhone disponoval 4palcovým displejem.

Podpora pro iPhone 5

V něčem byl ale i poslední. Neobsahoval jiné zabezpečení, než to pomocí číselného kódu. Jeho tlačítko plochy totiž ještě neumělo Touch ID. S tím přišel jeho nástupce v podobě modelu 5s. I to je však nyní s Face ID pomalu historií. Poslední modely, které jej tedy ještě budou vlastnit, jsou iPhony 8.

iPhone 5s (recenze)

Jeho design byl velice oblíbený. Nejen že z něho vzešel iPhone 5s, ale i iPhone 5c (který však nebyl plnohodnotným nástupcem) a později také iPhone SE, který se teprve nedávno přestal prodávat (ještě jej ale můžete sehnat ve výprodejích). Podpora pro iPhone 5 je tedy ta tam, a po pěti letech od ukončení prodeje jej Apple už nebude ani servisovat. Nicméně na něho stále poskytuje recyklační program, ten však v tuzemsku není dostupný.

iPhone 5c – Pro všechny barvité (zkušenosti)

Vlastníte a používáte ještě iPhone 5? A plánujete jej nahradit za nějaký novější model, popřípadě jaký? Napište nám to do komentářů pod článek.