iOS

Podíl iOS 11 dosahuje před vydáním nové verze 85 procent


Nové údaje zveřejněné na webových stránkách společnosti Apple ukazují, že podíl iOS 11 ve všech podporovaných zařízeních dosahuje 85 procent.

S údaji přišel samotný Apple. Ten uvedl, že ke 3. září byl podíl iOS 11 na hranici 85 procent. Jedná se o všechny podporované modely telefonu iPhone či tabletu iPad. iOS 10 pak má v těchto zařízeních nainstalováno 10 procent a předchozí systémy 5 procent uživatelů. Oproti dubnu letošního roku tak celkové číslo adopce stále aktuálního systému poskočilo o 9 procent.

Podíl iOS 11

S postupem času se míra aktualizace na novější systém zpomaluje. Ve statistice ale nejsou zahrnuta data ze zařízení, která již mají nainstalovanou některou beta verzi systému iOS 12. Dalo by se tedy říci, že tato zařízení přecházela na ještě nevydaný systém z iOS 11. Výsledný podíl aktuálního systému by tak měl být v součtu ještě o něco vyšší.

iOS 11 nedosahuje tak rychlého nárůstu podílu instalací jako předchozí iOS 10. Díky optimalizaci iOS 12 na starších zařízeních se však očekává, že ten si povede opět o něco lépe. Připravovaný systém totiž obsahuje i vylepšení výkonu, které bude patrné zejména na starších modelech značky.

Zdroj: AppleInsider.com