iPhoneMac

Oprava iPhone X a MacBooku Pro bez Touch Baru zdarma


Oprava iPhone X s problémovými displeji a SSD disků v MacBoocích Pro bez Touch Baru bude v rámci servisního programu zdarma. Čeho se přesně týká?

Ačkoli byla výroba iPhonů X oficiálně ukončena, Apple teprve spustil program pro opravu jeho displejů. Podobně nakonec uznal i chyby, které se začaly množit u SSD disků 13palcových MacBooků Pro bez Touch Baru. Části těchto počítačů totiž selhávaly disky a data již nebylo možné žádným způsobem obnovit.

Apple iCloud, úložiště a USB-C. Co trápí mnohé zákazníky?

Přenosné počítače MacBook Pro v třináctipalcové verzi a bez Touch Baru prodané mezi červnem 2017 a červnem 2018 mohou mít osazeno vadné SSD s kapacitou 128 GB anebo 256 GB. Apple doporučuje návštěvu Apple Store nebo autorizovaného servisního střediska (u nás Český servis), aby si nechali vyměnit vadné disky. Vzhledem k faktu, že neautorizované servisy nemají potřebné diagnostické nástroje ani komponenty, není potřeba vyhledávat služby jiných servisů. Navíc je v rámci programu celá výměna bezplatná. Pokud si ale přejete navštívit takový servis, pak se doporučujeme obrátit na opravdového specialistu na servis MacBooků v ČR.

Oprava MacBooku Pro bez Touch Baru

Podobně jsou na tom loňské modely telefonu iPhone X. Některým smartphonům totiž selhávala dotyková vrstva a displej tak nereagoval, anebo naopak se choval tak, jakoby byl používán. Apple však u iPhonů X nespecifikuje, které modely touto vadou trpí.

Oprava iPhone X pro všechny bez rozdílu

V podstatě tak můžete vzít svůj iPhone X a zanést jej do servisu, kde vám poskytnou bezplatnou výměnu celého displeje zdarma. Samozřejmě v původním stavu, tedy nepoškozeného vnějšími vlivy. Apple již podobné akce mívá opakovaně. Programy však netrvají neomezenou dobu, a tak v případě, že máte podezření, je rozumné zařízení do servisu odnést. V jiném případě vždy můžete využít kvalitního servisu iPhone.

Zatímco u iPhonu X akce platí pro kterýkoli model, platnost akce pro MacBook Pro bez Touch Baru je nutné nejprve ověřit na speciálním webovém portálu, který Apple připravil. Zde najdete i pokyny, co vše udělat před odnesením postiženého počítače do servisu včetně odkazu na návod, jak zálohovat data uložená v notebooku. A co vy, setkali jste se na vašem zařízení s řečenými problémy? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: 9to5Mac

banner ICA 2 2 - Oprava iPhone X a MacBooku Pro bez Touch Baru zdarma