iPod

Nový iPod touch v létě? Naděje pořád žije

iPod touch je ideálním zařízením pro děti. iPhone jim nesvěříte a iPad je moc velký


Nový iPod touch měl být představen už z kraje tohoto roku. Je možné, že se jen opozdil, ale také se ho vůbec dočkat nemusíme.

Kde je nový iPod touch? Od poslední aktualizace uplynulo 1 364 dní, což je více jak 3 roky. Zdá se, že Apple na svůj poslední prodávaný iPod zapomněl. V Apple Store jej pořád najdete a můžete si ho objednat. Za 32GB variantu zaplatíte 6 090 Kč, za 128GB pak 9 190 Kč. Na tak starý hardware je to opravdu dost.

nový iPod touch
Produktová řada poslední 6. generace iPodu touch

Pokud by Apple nechtěl iPod touch nahrazovat další generací, zřejmě ho brzy stáhne z prodeje. Pořád ale spíše převládá možnost, že se dočkáme nástupce.

iPod touch má bohatou historii

Přehrávač iPod touch byl od roku 2007 do roku 2010 každý rok pravidelně aktualizován. 4. generace se na trhu trochu zdržela a po zhruba 25 měsících jej kalifornská společnost v září roku 2012 nahradila 5. generací. Poslední 6. generace je v prodeji od poloviny roku 2015.

Pořád není jasné, zda Apple bude pokračovat v nastolené linii s iPodem touch, nebo se pokusí spojit dohromady výhody dalších iPodů, jako byly classich, nano a shuffle.

iPod touch 2019 se představuje. Tedy alespoň ve zdařilém konceptu

Analytik dodavatelského řetězce Ming-Chi Kuo věří, že nový iPod touch se v roce 2019 skutečně objeví. Stejně tak populární japonský blog MacOtakara. Oba znají dobře zákulisí a už několikrát správně předpověděli vývoj.

Nový iPod touch už tu měl být v březnu

V březnu už to vypadalo, že Apple na své konferenci uvede iPod touch. Týden před samotnou událostí ale začal aktualizovat svůj obchod novinkami, a tak se ukázal iPad mini 5, nový iPad Air, vylepšené iMacy a také druhá generace AirPods.

nový iPod touch
Pohled na bok iPodu touch

Pro budoucí zákazníky je iPod touch zajímavým produktem. Je totiž část uživatelů, která chce schopný přehrávač, který si budou moct doplnit aplikacemi, přidat do Apple ekosystému a nezaplatí za něj hromadu peněz. Stejně tak je iPod dobrým produktem pro mladší uživatele a hlavně děti. Než dát dítěti do školy iPhone, který by mohl ztratit nebo zničit, iPod touch je lepší alternativou. iPad je zase moc velký.

Jarní Apple Special Event – News+, Apple Card, Apple Arcade a TV+ přicházejí

Největším problémem současného hardwaru (kromě rychlosti) je to, že nepodporuje skupinové videohovory FaceTime. A kdo ví, co všechno ještě s novým iOS 13, které přijde v létě, tento starý produkt nebude umět.

Jestli se má nový iPod touch ukázat, mělo by se tak stát v tomto roce. Pokud žádné takové zařízení Apple nepředstaví, bude to zřejmě představovat definitivní konec celé produktové řady.

Zdroj