iPadPříslušenství

Nový Apple Pencil nabízí kouzelné pocity, říká Jony Ive


Nový Apple Pencil se ukázal světu před necelým týdnem a hlavní designér kalifornské společnosti se o něm rozpovídal v krátkém rozhovoru.

Apple Pencil 2 je pokračovatelem úspěšné první generace, která ukázala, že i stylus může být přínosný navzdory původním plánům společnosti. Zakladatel Steve Jobs totiž původně tvrdil, že ovládání chytrého zařízení stylusem je nesmyslné a přirozenější jsou naše prsty.

 

Nový Apple Pencil se nabíjí bezdrátově

Novinka je pevně spjata s novými iPady Pro. Na žádném jiném zařízení totiž nepůjde používat. A to hlavně z důvodu bezdrátového nabíjení, které aktivujete přiložením dotykového pera na bok iPadu Pro. Apple Pencil se k tabletu magneticky přichytí a prakticky tak obě zařízení můžete přenášet pospolu. Také se tímto automaticky s iPadem spáruje.

Nový Apple Pencil 2

Dalším příjemným vylepšením je matnější povrch pro jistější úchop bez klouzání a možnost měnit nástroje dvojitým poklepáním na nový Apple Pencil. Je to podobné jako u sluchátek AirPods, na které když dvakrát ťuknete, vykoná se nastavená akce. Tady se třeba kreslení tužkou změní v gumovací nástroj a nakreslenou čáru rychle vymažete.

 

Jony Ive je novým Apple Pencilem okouzlen

Samotný šéfdesignér kalifornského giganta je na svůj výtvor právem pyšný. Doslova označil nový stylus pro iPad jako magické zařízení a pokusil se jej popsat ze svého pohledu:

Máme před sebou produkt, který není nutné zcela pochopit. Nemusíte vědět, jak funguje bezdrátové nabíjení a ani to, jak je možné, že se s ním dá kreslit. Důležité je, že jej můžete používat bez přemýšlení a o to nám šlo především.

Jony Ive

Jony má zřejmě nadhled, který chybí většině ostatním a právě proto je tak úspěšný se svými produkty, které pro Apple navrhuje. Sám je pořád velmi nadšený do další práce a rozhodně nehrozí, že by v blízké době přešel ke konkurenci nebo ho jeho řemeslo přestalo naplňovat.

Hodláte si nový iPad Pro s Apple Pencilem pořídit? Napište nám do komentářů!

Zdroj: Appleinsider.com