Apple Watch

Nová Apple Watch videa se zaměřují na detekci pádu a srdeční arytmii


Apple nahrál na svůj YouTube kanál nová Apple Watch videa, která se zabývají vaším zdravím. Ukazují, jak zapnout zdravotní funkce hodinek.

Apple Watch Series 4 umožňují jejich uživatelům nastavit různá hlídání jejich zdraví. V aktuálně uveřejněných videích Apple informuje zejména o dvou z nich. V prvním případě se jedná o detekci pádů. Pokud se tak stane a hodinky vyhodnotí, že se vám něco stalo, jsou schopny samy zavolat pomoc (v podporovaných zemích). První video tedy ukazuje, jak si tuto možnost nastavit.

 

Pokud vám totiž není více jak 65 let, je tato funkce automaticky vypnuta. Je to z toho důvodu, že algoritmus není naprosto dokonalý a hodinky tak mohou jako pád vyhodnotit i nějký pohyb při obvyklém cvičení (např. při vzpírání). Druhé video už se věnuje upozornění na srdeční arytmii.

 

Pokud jí trpíte, hodinky vás o tom budou patřičně informovat. Lze jim ale nastavit i interval, kdy tak učiní až po deseti minutách, kdy se váš srdeční tep drží v příliš vysokých nebo naopak nízkých frekvencích. Obě videa jsou poměrně krátká, protože jejich stopáž nepřekračuje 35 sekund. I když se však jedná o nastavení chytrých hodinek společnosti, obě funkce musíte zvolit ve spárovaném telefonu iPhone.

Zdroj