Apple Watch

Nejlepší koncept watchOS 6. Více kroužků, spánek a automatické ciferníky

watchOS 6 by mohlo být dalším krokem pro větší osamostatnění hodinek od iPhonu


Koncept watchOS 6 ukazuje, jak by mohla příští verze operačního systému na Apple Watch vypadat. Moc se nám líbí a doufáme, že Apple v létě něco podobného ukáže.

Stále se na nekonečném internetu najde hromada zbytečných a vycucaných informací z prstu. Koncept watchOS 6, jaký vytvořil Jake Sworski, je ale opravdu velmi zdařilý. Navíc se nejedná jen o pouhý redesign současného systému, ale funkčně bohatý operační systém se spoustou vylepšení.

Asi nejvíce promyšlenou funkcí jsou automatické ciferníky. Ty se budou samy aktivovat v závislosti na čase nebo aktuální lokalitě. Například pokud budete v kanceláři, ciferník se přepne. Jakmile nastane večer, zvolí se ciferník, který si budete přát.

Rozšířeny byly i možnosti kroužků. Aktivity, které se nyní v kroužcích zobrazují, jsou 3 – Pohyb, Cvičení a Stání. Sworski k nim přidává ještě Dýchání, Workout, ušlou vzdálenost, Spánek, Kroky a vystoupaná patra.

K dispozici je i nová aplikace Body. Ta usnadňuje sledování výšky, váhy a BMI přímo v hodinkách. Kromě toho by měla sledovat i váš pitný režim a potraviny, které přes den zkonzumujete.

Koncept watchOS 6 počítá s monitoringem spánku

Tak jako u většiny podobných konceptů, i tady je zobrazen monitoring spánku. Pokud opravdu Apple podobnou aplikaci uvede, nebude se zřejmě moc lišit od jiných dostupných aplikací, které už teď v App Store naleznete. Bude tak sledovat průměrnou tepovou frekvenci během spánku, strávený čas v posteli a případně spánkové cykly.

Podívejte se na koncept watchOS 6. Přijde konečně monitoring spánku?

V konceptu se ukazují i rozšíření pro ostatní aplikace. Osobně bych určitě ocenil přehlednější Domácnost s více možnostmi. Dovedl bych si představit aplikaci Poznámky, do které se budou poznámky diktovat a provážou se s iCloudem. Fotky nebo Kalendář by jistě také mohly obsahovat více. A pak tu máme třeba takové Zkratky, které Apple nyní hodně tlačí. Ovládání některých zkratek z Apple Watch by se určitě hodilo.

Celý koncept si můžete prohlédnout na portfoliu tvůrce.

Co si o konceptu myslíte? Líbí se vám?

Zdroj