Aplikace a HryiOS

Jaké jsou ty nejlepší hrdinské hry v App Store?


Hrdina nemusí být zrovna komiksová postava se super schopnostmi. Hrdina může být i docela obyčejný člověk, za kterého mluví jeho činy. Jaké jsou ty nejlepší hrdinské hry v App Store?

Hrdina či hrdinka pocházejí z řeckého ἣρως. V mytologii a folklóru je to archetyp důležitých postav, které ztělesňují klíčové rysy dané kultury. Hrdina má obvykle nadlidské schopnosti nebo idealizované charakterové vlastnosti, které mu umožňují chovat se neobyčejně a konat významné skutky, díky kterým se stane slavným.

Častým typem hrdiny v mytologii je kulturní hrdina, který vystupuje obvykle v mýtech o pořádku světa a lidstva. Kulturní hrdina je často božstvo, nebo potomek bohů, může jím však být i zvíře. V mýtech je zobrazován jako dobrodinec, který lidstvu opatří oheň, naučí je řemeslům či zemědělství, ustanovuje zákony apod. V některých případech (např. incký Maco Capac, čínský Fu xi) je zároveň prvním králem svého lidu. Odlišný archetyp představuje hrdina-válečník, který bojuje proti zlu, reprezentovanému nestvůrami, démony či lidskými nepřáteli.

 

Ty nejlepší hrdinské hry v App Store:

 

Submerged

Submerged je hra z pohledu třetí osoby, v níž prozkoumáváte tajemné zaplavené město a objevujete krásu tohoto zpustošeného světa. Ujímáte se zde role mladé dívky jménem Miku, která se do města dostala docela náhodou, jen v malém rybářském člunu spolu se svým bratrem, kterého musí zachránit stůj co stůj.

icon
Submerged: Miku and the Sunken CityUppercut Games Pty LimitedGames129,00 KčStáhnout

 

Lara Croft GO

V tomto titulu se nejedná o akci, i když ani zde se Lara nevyhne střílení ze svých pistolí, ale spíše o logickou záležitost. Nikam není třeba chvátat. Každý krok je třeba pečlivě rozvážit. Lařina trasa je totiž předem dána, vy se tedy jen rozhodujete, kterým směrem poskočíte, kterým sloupem posunete a kterou páku přepnete.

icon
Lara Croft GOSQUARE ENIX LtdGames129,00 KčStáhnout

Lařina malá revoluce ve hře Lara Croft GO

 

Never Alone: Ki Edition

Objevte tradiční historii Eskymáků obývající zmrzlé pláně Aljašky v této logické hře s úchvatnou atmosférou. Jen si dejte pozor na blizard. Ne tedy to vývojářské studio stojící za Diablem nebo Warcraftem, ale tu nejhorší možnou sněhovou vánici.

icon
Never Alone: Ki EditionE-Line VenturesGames129,00 KčStáhnout

 

Monument Valley 2

Malá dívenka se svou matkou se v pokračování úspěšného titulu vydávají vstříc dobrodružství plnému optických iluzí. Nechybí různé mechanizmy, jako třeba posouvací schodiště, otáčející se patra atd. I když se přitom musíte dostat jen z bodu A do bodu B, vězte, že dá vašim šedým buňkám mozkovým patřičně zabrat.

icon
Monument Valley 2ustwo Games LtdGames129,00 KčStáhnout

 

Ticket to Earth

Máte rádi spoj 3 hry? A neznáte Ticket to Earth? Jak je to možné? Tato hra kombinuje zmíněný žánr s prvky RPG, které vám předkládá v krásné grafice s úžasným zvukovým doprovodem. A je to Sci-Fi a nejde zde o nic menšího než o záchranu světa.

icon
Ticket to EarthRobot Circus Pty LtdGames129,00 KčStáhnout

 

Severed

Dívčina jménem Sasha má pech. Monstra jí vykostila (doslova) celou rodinu a ona, chuděra, zůstala samotinká uvězněná v prapodivném světě plném černých havranů, obrovských pavouků, létajících očí, písečných červů a další roztodivné havěti, které by se normální smrtelník vyhnul opravdu velikým obloukem. Co s tím udělá? Vezme si pořádný meč a jde se mstít.

icon
SeveredDRINKBOX STUDIOS INC.Games179,00 KčStáhnout

Co právě hraji – jednoruký RPG dungeon Severed

 

Agent A

Kdybyste mohli k iPhonům připojit myš, byla by to klasická „point and click“ adventura. Takto se jedná jen o „co vidím, na to ťuknu“ adventuru. Samozřejmě platí, že co najdete, to někam použijete. Pro zjednodušení nekombinujete předměty mezi sebou a nic nového z nich nevytváříte, k otevření některých lokací ale potřebujete více předmětů z více různých míst. Je to na bednu, je to hezky nakreslené a má to napínavý děj.

icon
Agent A: A puzzle in disguiseYak & co pty ltdGames179,00 KčStáhnout

Co právě hraji – pátrací adventura Agent A

 

République

Skrze bezpečností kamery pomáháte mladé dívce jménem Hope uniknout z centra pro výchovu mladistvých. Hráč nehraje za dívku, ale pomáhá jí dostat se ve hře dál, schovat ji před strážemi, odemykat dveře, nabourávat se do emailů prostřednictvím kamer apod. Nádherná grafika a napínavý příběh vás prostě vtáhne do děje.

icon
RépubliqueCamouflaj LLCGamesZdarmaStáhnout

 

Transistor

Transistor není jako žádný jiný. Trochu se podobá Final Fantasy (díky inspiraci japonskou kulturou), co se grafického pojetí týče, a pokud pominete přemíru barviček, atmosférou je jednoznačně laděn do Noir stylu. Žánr akční RPG pak znamená, že budete svou postavu vylepšovat, a do toho si budete muset klestit cestu skrze přemíru protivníků.

icon
TransistorSupergiant Games, LLCGames129,00 KčStáhnout

Transistor – když křehká žena třímá robustní meč, je to pěkně drsná řež

 

Til Morning’s Light

Erica Page je obyčejná dospívající dívka. Naneštěstí je uvězněna v zámku, který pronásleduje 200 let staré prokletí. Vaším úkolem tak je pomoci jí prozkoumat toto obrovské, strašidelné a ne zcela opuštěné panské sídlo, odhalující své nejtemnější tajemství a snad i najít cestu ven.

icon
Til Morning's LightAMZN Mobile LLCGames99,00 KčStáhnout

Zdroj: Wikipedie