Apple Pay

Moneta Money Bank potvrzuje příchod Apple Pay do ČR


Vypadá to, že čekání je u konce a podpory plateb Apple Pay v ČR bychom se mohli dočkat již v první polovině tohoto roku. Alespoň to tak vypadá z informací pro investory, které zveřejnila Moneta Money Bank.

Apple by tím dohnal konkurenci v podobě Googlu a jeho Android Pay, které bylo v ČR spuštěno před několika měsíci. Uživatelé produktů Apple si ale i tak musejí ještě nějaký ten čas počkat. Podle nejnovějších informací to vypadá, že spuštění je naplánováno na první polovinu roku 2018. Informace pro investory je dostupná na stránkách Monety.

Konkrétně je u sekce Transaction Banking nová kolonka s názvem Mobile Payments – iOS Platform. Vedle ní je poté konkurenční řešení Android Pay, které již v ČR funguje. Hvězdička u zmíněného Mobile Payments – iOS Platform znamená, že spuštění závisí na Applu a nikoli na Monetě či jiných bankách. V horní části je poté časová osa, ve které vidíte, že Apple Pay by mělo fungovat někdy v průběhu Q1-Q2 roku 2018.

Apple Pay

 

Aktuálně můžete pomocí Apple Pay platit v těchto zemích: USA, Kanada, Švýcarsko, Francie, Itálie, Vatikán, San Marino, Irsko, Rusko, Velká Británie, Španělsko, Čína, Taiwan, Austrálie, Hongkong, Japonsko, Nový Zéland, Singapur a Tchaj-wan, Švédsko, Finsko, Dánsko a Spojené arabské emiráty. Doufejme tedy, že se Moneta nemýlí a za několik měsíců se dočkáme i v tuzemsku.

Teoreticky je také možné, že Apple Pay bude v České republice dostupné s vydáním iOS 11.3.

Zdroj: moneta.cz