Mac

Mac mini 2018 a navýšení RAM. Jak na to?


Mac mini 2018 můžete upgradovat i sami. Apple si říká za navýšení operační paměti velké peníze, přitom výměnu za větší kapacitu můžete provést sami.

Je příjemné, že do nového Macu mini můžete vlézt a vyměnit paměťové moduly. Určitě se spousta z vás už pídila po tom, jak to udělat a jak hlavně ušetřit. Když se totiž podíváme na oficiální Apple stránky, kde americká firma nový Mac mini prodává, v konfiguraci jednotlivého modelu vás ceny určitě nepotěší. Pokud bych chtěl upgradovat základní 8GB RAM na 16 GB (což považuji za skoro nutnost), tak si u Applu připlatíte 6 400 Kč. Vlastní výměna vás vyjde skoro na polovinu.

Apple Mac mini se výkonem vyrovná 5 let starému Macu Pro

 

Mac mini 2018 konečně dovoluje vyměnit RAM

Apple Mac mini podporoval uživatelskou výměnu operační paměti od roku výroby 2010 až 2012. Předchozí model Mac mini 2014 už ale ne. Proto si i většina uživatelů stěžovala a viděla to jako pochybení ze strany výrobce. Nyní Apple prosby vyslyšel a opět máte možnost vložit vlastní paměti.

Server iFixit, na kterém je k dispozici bezpočet návodů, jak co v Apple zařízeních vyměnit nebo opravit, poskytuje 11krokový návod, jak na výměnu RAM. Složitost celého řešení je hodnocena jako snadná, takže i méně zkušený uživatel by se neměl moc zapotit.

Mac mini 2018

Při výměně je nutné dbát na to, abyste si připravili vlastní moduly typu DDR4-2666 SODIMM. Ty mají v útrobách miniho připravené 2 pozice a kombinovat lze paměti 8, 16 nebo 32 GB. Maximálně tak lze osadit mini Mac až 32GB operační pamětí. V českých obchodech se cena těchto 16GB modulů pohybuje už kolem 3 500 Kč.

 

Výměna ideálně s nářadím od iFixit 

Server připomíná, že nejlepší je výměnu provádět s jeho nářadím. To lze samozřejmě částečně nahradit nebo koupit jinde, ale jistotu budete mít hlavně právě s ním. Jinak hrozí, že něco ulomíte nebo nesprávně nainstalujete. U popisu nářadí uvádí, že cena vychází na 28 dolarů (635 Kč).

Budete si pořizovat nový Mac mini a hodláte vyměňovat RAM sami? Napište nám do komentářů!

Zdroj: 9to5mac.com