Příslušenství

Logitech příslušenství se rozroste. Společnost prý koupí výrobce Bluetooth sluchátek Plantronics


Společnost Logitech příslušenství pro mobilní zařízení a počítače vyrábí již po dlouhá léta. Nyní by se její portfolio mohlo rozrůst o bezdrátová sluchátka.

Plantronics je totiž přední výrobce bezdrátových sluchátek, která v nabídce Logitechu zcela chybějí. Dle zprávy agentury Reuters prý mezi společnostmi dojde během následujícího týdne k akvizici za 2,2 miliardy dolarů, kdy právě Logitech Plantronic koupí.

Logitech kupuje populární společnost Blue vyrábějící audio techniku. Bude o to více fušovat do hudby

 

Logitech příslušenství jako konkurence pro Sony, Bose a Apple?

Analytici odhadují, že sloučením firem by vznikl opravdu velký hráč na poli bezdrátových sluchátek, který by mohl konkurovat značkám, jako jsou Sony či Bose a možná i Apple, který by měl v příštím roce představit bezdrátová sluchátka přes uši. Jeho AirPody jsou však velice populární a mnoho značek se jej snaží napodobit a svést se na vlně jejich popularity.

soutěž

Vyjma rozšíření portfolia společnosti je také největším jejím motivátorem snížení výrobních nákladů v důsledku dovozních cel mezi Čínou a USA. Společnost Logitech se zaměřuje především na inovaci a kvalitu, přičemž vyvíjí osobní periferní zařízení, která lidem umožňují lépe si vychutnat digitální svět. Nyní mezi Logitech příslušenství spadají především myši, klávesnice a reproduktory jak pro desktopové stanice, tak pro mobilní telefony a tablety.

Aktualizováno: Tak dle tiskové zprávy vydané společností Logitech skutečně k rozhovorům mezi oběma značkami došlo, nicméně z jakékoli akvizice nakonec sešlo. Je tomu z důvodu nedohodnutí se na ceně, kdy společnost Plantronics požadovala za svůj prodej 3 miliardy dolarů.

Zdroj: 9to5mac.com, AppleInsider.com