iPhone

V Koreji můžete zakoupit zcela nový iPhone 3GS. A to za babku


Jihokorejská společnost plánuje uvést do prodeje devět let starý model telefonu iPhone 3GS. Samozřejmě nepoužitý a v původním obalu.

Ne, to opravdu není vtip. Jihokorejská společnost SK Telink chce ještě do konce měsíce června začít prodávat zbrusu „nový“ iPhone 3GS. Telefony společnost získala ze skladů, kde byly uloženy jako neprodané zboží. Jsou tedy v původním obalu a proto i se vším příslušenstvím, které se k telefonu dodávalo. Telefon je tím plně funkční.

iPhone 3GS

Plně funkční však s ohledem na jeho stáří. I když jej totiž budete chtít používat, musíte počítat s četnými omezeními. Je tomu hlavně z toho důvodu, že do iPhonu 3GS nainastalujete maximálně iOS 6. Nespustíte na něm tedy prakticky žádné novější aplikace, což ve finále znamená téměř žádné, které byste si chtěli do zařízení nainstalovat z obchodu App Store.

Ten nyní obsahuje tituly, které už jsou odladěny moderním verzím operačního systému. Je také třeba počítat s omezením co se různého příslušenství týče. Telefon ještě obsahuje 30pinový konektor, který Apple přestal používat od iPhonu 5 v roce 2012. Volání, zprávy SMS, přehrávání hudby a surfování na internetu by mu však nemělo dělat sebemenší problém.

 

Běžný postup

Apple na rozvojových trzích běžně prodává starší zařízení, než jsou jeho aktuální modely. Čistí tím své sklady a prodá tím i jinde už nežádoucí produkty stále za pro něho příznivou cenu. V Indii je to tak zcela běžné, protože místní obyvatelé by svými možnostmi na nová zařízení stejně nedosáhli. Aby šel však až takto do historie, to je i na něho poněkud moc.

Zde se tedy jedná čistě o iniciativu společnosti SK Telink. Ta bude iPhone 3GS prodávat za 44 tisíc wonů, což je v přepočtu něco kolem pouhých 900 Kč. Kdybyste náhodou měli do Koreje cestu, dejte nám vědět. Určitě bychom si přáli minimálně jeden kousek přivést.

Zdroj: AppleInsider.com