iPhone

Kde najít ikony stavového panelu na iPhonech X, Xs, Xs Max a XR?


Tzv. „notch“ měl už iPhone X. Řada bezrámečkových iPhonů se však letos značně rozrostla a o poznání více uživatelů tak řeší, kde najít ikony, které ukazovala stavová lišta.

Mít neustálý přehled o času, síle mobilního a Wi-Fi signálu, stavu nabití baterie atd. je pro někoho klíčové. V takovém případě si ale nekupujte žádný iPhone s výřezem v displeji. Proč? Protože uvedené informace, a kupodivu ještě 22 dalších, zde najdete jen v omezené míře a to v levé a pravé části, právě vedle výřezu, ve kterém je skrytá TrueDepth kamera s Face ID, reproduktor a různé senzory.

kde najít ikony

 

Kde najít ikony? Pomůže Ovládací centrum

I na největším displeji iPhonu Xs Max však mnoho informací nedostanete. Navíc si je ani sami nemůžete definovat, takže opravdu nejde zobrazit procentuální stav nabití baterie, místo nic neříkající ikony. V Nastavení tedy hledat nemusíte. Vlastně nemusíte hledat vůbec nikde. Jedinou možností, jak totiž maximum informací ze stavové lišty vyčíst, je, že z pravého horního rohu stáhnete Ovládací centrum.

Zde se tak dozvíte vše potřebné. Je to ale samozřejmě, pro někoho, zbytečný krok navíc. Někomu to vadit nebude. Napište nám do komentářů pod článek, jak moc vám právě toto vadí. Potřebujete sledovat sílu mobilního signálu? Zda přehráváte hudbu? Zda jsou používány polohové funkce? Tento článek tedy není žádnou hanou samotného řešení. Na druhou stranu možnost vybrat si, co by mělo být na stavové liště zobrazováno, by nebylo od věci.

V USA už koupíte Apple iPhone XR bez blokace SIM karty na daného operátora

Zdroj: AppleInsider.com