Apple MusicFirma Apple

Jimmy Iovine chce v srpnu odejít z Applu, náhrada za něho zatím není


Jimmy Iovine, hlavní představitel a tahoun služby Apple Music, se chce se společností Apple brzy rozloučit. I díky němu je Apple Music takové, jaké je.

Se zprávou o tom, že chce Jimmy Iovine z Applu odejít, přišel jako první hudební magazín Hits Daily Double. Více jej však začal rozvádět Billboard. Tomu jeho důvěryhodné zdroje zprávu potvrdili. Iovine chce odejít poté, co mu společnost vyplatí všechny jeho akvizice z Beats Electronics. K tomu by právě mělo dojít do konce srpna.

Iovine se k týmu Apple Music připojil v roce 2014, kdy Apple provedl akvizici se společností Beats Electronics a získal tím i službu Beats Music, ze které právě Apple Music vzešlo. Jimmy byl totiž spolu s Dr. Dre zakladateli společnosti Beats. S Applem chtěl ale spolupracovat již dříve. Například už v roce 2003 představoval Stevu Jobsovi jeho vizi streamování hudby.

Jimmy Iovine

I když Iovine nemá v Applu žádný oficiální titul, od začátku svého působení v této společnosti stál v čele služby Apple Music. Díky jeho producentské činnosti tak domlouval hlavně spolupráce s různými umělci, takže i díky němu má nyní Apple Music více jak 30 milionů uživatelů.

 

Pro Jimmy Iovine odchází? Mohou za to neshody

A proč Jimmy Iovine odchází? Je to prý hlavně proto, že jeho vize se mnohokrát střetly s těmi ostatních představitelů společnosti (zejména s těmi Eddyho Cuea). Evidentně tedy Apple Music nesměřuje takovým směrem, kterým by si Iovine přál, a proto se na jeho existenci nechce nadále podílet. Není pravděpodobné, že by zůstal, i kdyby mu Apple poskytl novou nabídku.

Apple Music je hudební streamovací služba americké společnosti Apple. Uživatelé si skladby streamují – stahují při současném poslechu. Součástí služby je také nepřetržitě vysílající internetové rádio Beats 1 a blogovací platforma Connect pro interprety ke sdílení obsahu s fanoušky. Apple Music také nabízí hudební doporučení která jsou založena na uživatelském vkusu, a která jsou propojena s hlasovou asistentkou Siri.

Zdroj: MacRumors.com, Blackfilm.com, Wikipedie