iOS

Jak vypadá tvorba Memoji v iOS 12 na iPhonu X?


Včera, v pondělí 4. června, pořádal Apple úvodní keynote k jeho konferenci WWDC 2018. Vyjma ostatních novinek byla v iOS 12 představena i funkce Memoji, kterou dostanou výhradně iPhony X. Jak tvorba takového animovaného avatara vypadá?

Protože je vývojářská beta verze systému iOS 12 již dostupná, můžete se podívat, jak tvorba vašeho vlastního animovaného avatara na iPhonu X vypadá. Memoji vám totiž vytvoří přesně vaší kopii. Bohužel ne automaticky, do detailu se totiž musíte určit vy sami. Za pomoci TrueDepth kamery pak vypadáte, jako kdybyste vyskočili z nějakého animovaného filmu. Ta totiž přesně snímá pohyby vaší hlavy a hlavně i mimiku.

 

Postup a možnosti Memoji

Tvorba je docela jednoduchá, i když poměrně zdlouhavá. Když na svém iPhonu X s nainstalovaným iOS 12 prvně spustíte aplikaci Zprávy, ukáže vám ta své novinky. Stačí kliknout na Animoji a zvolit symbol plus. Následně už se ocitnete v editoru vašeho Memoji.

Memoji

Je zde přítomná obrovská škála odstínů pleti, barvy vlasů, jejich typu, typu vousů, tvaru hlavy, očí, nosu, rtů atd. Nechybí ani přidání četných doplňků, jako jsou náušnice, brýle, čepice, klobouky a více. Když jste s editací hotovi, stačí váš vzhled potvrdit a ten se vám přidá mezi ostatní Animoji.

Memoji Memoji Memoji Memoji Memoji

Opětovným stiskem symbolu plus však můžete takto svých Memoji vytvářet nesčetně. Jejich využití pak nenajdete jen ve zprávách, ale například i ve FaceTime hovorech, kterých se v iOS 12 může účastnit až 32 osob.

Líbí se vám nové Memoji, nebo si spíše myslíte, že se jedná o naprostou zbytečnost? A co říkáte na to, že Samsung podobnou funkci již delší dobu ve svých telefonech nabízí? Napište nám váš názor do komentářů pod článkem.

Zdroj: 9to5mac.com