iPhone

9 nejpravděpodobnějších spekulací o nových iPhonech. Bude iPhone XS?


12. září v 19.00 našeho času vypukne další Apple Keynote. Kalifornská firma pravděpodobně ukáže iPhone XS. A co dál? Přinášíme 9 nejpravděpodobnějších spekulací.

Přesně za týden je tady další Apple Keynote a to zrovna ta nejvíce očekávaná a sledovaná. Každoroční představení nových iPhonů poutá enormní pozornost a není se tak čemu divit, že se vždy vyrojí množství spekulací, co vlastně zase ten Apple ukáže. Abyste nemuseli dlouho hledat, co je nebo není pravda, přečtěte si několik velmi pravděpodobných scénářů, kam se budou nová zařízení ubírat a na co se připravit.

 

iPhone XS jako nástupce iPhonu X

Loňský převratný model iPhone X dostane následovníka a řeší se, jaký ponese název. Písmeno X signalizuje desítku, loni to bylo totiž 10 let, co Apple iPhony uváděl na trh. Logickým pokračovatelem by mohla být jedenáctka, tedy XI, ale více je pravděpodobné označení XS. Stalo by se tak poprvé od roku 2015, kdy Apple přišel s iPhonem 6S.

iPhone XS

Značení s písmenem S na konci znamená rychlost (anglicky speed) a tak by měl být nástupce rychlejší hlavně v oblasti výpočetního výkonu. Procesor Apple A12 s 7nm výrobním procesem, zvýšení operační paměti na 4 GB a lepší fotoaparát dodají označení správný zvuk. V minulosti se generace iPhonů s písmenem S na konci dočkaly i úplně nových funkcí. Připomeňme iPhone 3GS s hlasovým ovládáním, iPhone 4S se Siri, 5S mělo Touch ID a 6S zase 3D Touch.

 

iPhone XS Plus – největší iPhone všech dob

iPhone X i jeho letošní vylepšení budou stále zastávat velikost úhlopříčky 5,8″. Větší varianta iPhone XS Plus ale má ještě přidat a vypadá to na 6,5palcový displej. Pokud se tato spekulace potvrdí, bude se jednat o suverénně největší iPhone všech dob. Výkon a funkce mají být prakticky totožné jako v případě menší varianty, ale s větším tělem by se mohla zvednout i výdrž baterie. Samozřejmě, že takové zařízení bude i nejdražší.

 

Levný 6,1palcový iPhone 9

Nejméně informací je zatím známo o třetím do party. iPhone 9 je opředený několika mýty a na rozdíl od předchozích iPhonů jsme neměli možnost vidět ani únik oficiálních materiálů. Když ale Apple uvede pravděpodobně velmi drahé telefony, mohl by ukázat i cenově přijatelnější variantu okleštěnou o některé funkce. Design telefonu má být podobný, ne-li stejný, takže i v tomto případě se dočkáme displeje takřka přes celou přední stranu zařízení a horního výřezu.

Zobrazovací panel ale nebude osazen OLED technologií, nýbrž LCD displejem. Tak, jako je tomu nyní například u iPhonů 8. Kvalita zobrazení by tak měla být minimálně stejná. Možná je i konstrukce z měkčího hliníku oproti nerezové oceli, kterou Apple používá pro iPhone X.

 

Nové barvy

Lidé se chtějí bavit a rozšíření barevné palety by určitě mnohým udělalo radost. Kromě obvyklé bílé a černé barvy by mohl Apple nabídnout například i modrou, oranžovou a různé další odstíny. Pravděpodobně bude chtít pokračovat i v programu PRODUCT(RED), který napomáhá v boji s rakovinou a na jaře tohoto roku podobně nabídl iPhony 8.

iPhone XS

 

Odstranění funkce 3D Touch

Už jsme o tomto kroku psali v našem předešlém článku. Důvody pro odstranění jsou vlastně dva a oba spolu úzce souvisí. Jednak je podle Phila Schillera, marketingového ředitele společnosti, technologie velmi nákladná na výrobu a jednak není tolik používaná uživateli. Pod naším článkem a na sociálních sítích se ale objevilo mnoho názorů, jak 3D Touch usnadňuje využívání iPhonu a nejednoho uživatele by odstranění funkce mrzelo.

Je nutné dodat, že tento krok není moc pravděpodobný u všech nově představených iPhonů a mohl by se týkat pouze levnější 6,1palcové varianty, zatím přezdívané jako iPhone 9.

 

USB-C přijde blíž, ale přímo do telefonů se nedostane

Apple už několik let využívá pro nabíjení iPhonů, ale také iPadů, Lightning konektoru. Ten nese výhody hlavně v malé velikosti a oboustranném použití. Obě uvedené výhody ale má i USB-C konektor. Ten už využijete pro nabíjení i zapojení dalších zařízení na počítačích Mac. Bylo by tak logické, ale se všechny Apple produkty dali nabíjet stejným typem konektoru. Zřejmě se ale ani letos nedočkáme změny z Lightningu na USB-C přímo v iPhonu.

Lightning USB-C kabel iPhone XS

Velmi pravděpodobná je ale změna konektoru na nabíjecím adaptéru. Ten by mohl vyměnit klasický USB port za menší USB-C. Nový kabel dostane zákazník rovnou v balení s telefonem a nebude muset vyhazovat staré Lightning kabely.

 

Snímač otisku prstu zabudovaný v displeji

Před rokem se čile spekulovalo o možnostech odemykání iPhonu X. Nakonec vyhrála varianta s detekcí tváře a Face ID odemkne telefon rychlým naskenováním vašeho obličeje. Druhou variantou byla integrace Touch ID, tedy čtečky otisku prstů přímo do displeje. Tím by Apple mohlo odstranit tlačítko pod obrazovkou a roztáhnout ji přes celý předek.

Zabezpečení iPhonu by v kombinaci obou možností udělalo z telefonu opravdový trezor. Otisk prstu i sken tváře se totiž dá ošálit a jak ukázalo několik videí, v případě dvojčat není Face ID stále stoprocentní.

 

Apple Pencil k iPhonu

Chytrý stylus Apple Pencil lze nyní použít pouze v případě některých iPadů. Není důvod nevěřit, že by Apple mohl podporu rozšířit i na své telefony. Obzvlášť, když úhlopříčka displeje 6,6″ nového iPhone XS Plus se blíží velikosti toho na tabletech a konkurence s podobným řešením slaví úspěch.

 

Nový iPhone SE

Telefony se zvětšují a jedním z posledních mohykánů malých chytrých zařízení je iPhone SE. Navíc cena nejmenšího iPhonu je výborným vstupním telefonm do světa iOS. Zatím nejsou k dispozici žádné přesnější informace o tomto zařízení a je dokonce pravděpodobné, že kromě navýšení výkonu se americká firma odhodlá i ke změně designu. I nástupce iPhonu SE by tak mohl dostat bezrámečkový design.

iPhone SE

 

Apple Keynote živě

Tak jako každoročně se pokusíme zařídit přímý přenos z Apple konference s postřehy od zajímavých hostů. Zatím je vše v jednání a do konce týdne zveřejníme podrobnosti.

Dejte nám vědět v komentářích, zda s článkem souhlasíte nebo jsme na něco zapomněli.

Zdroj: TheVerge.com