iPhone

iPhone XR je v prodeji. Apple originální kryt na něho nikoli


Apple dnes začíná prodávat jeho telefon iPhone XR. Jako první se, ostatně jako vždy, dočkali zákazníci v Austrálii a na Novém Zélandu.

Sociální sítě Twitter, Instagram, Reddit už jsou zaplaveny fotografiemi zákazníků Applu, kteří se chlubí novými produkty této společnosti. Konkrétně tedy samozřejmě jeho novinkou, telefonem iPhone XR. Důvod k radosti jistě je, protože dle zájmu veřejnosti o tento model Apple prodlužuje jeho dodací lhůtu.

Po Austrálii a Novém Zélandu se iPhone XR postupně přesune přes Asii až k nám do Evropy a poté do až Severní Ameriky. Obchody Apple Store oficiálně otevírají v 8 hodin ráno. Na místě budou připraveny jak modely, které si uživatelé předobjednali k vyzvednutí na pobočce, tak ty určené k volnému prodeji. Jaký však je jejich počet a kolik je naskladněno které varianty, se neví.

V České republice není přítomen jediný Apple Store. Pokud tedy chcete iPhone XR přímo od Applu, musíte do Apple Online Store. Předprodej však poskytovali i všichni tuzemští APR prodejci. Od 9:00 budeme v jednom takovém také přítomni. Jedná se o pobočku iSetos v pražském Centru Chodov, tak nás přijďte navštívit a popovídat si. A pokud vám to neklapne, sledujete alespoň sociální sítě, na které budeme vysílat živý přenos ze zahájení prodeje.

Rapid, Restore nebo Retard? Co ve skutečnosti znamená označení iPhone XR?

 

Tentokrát bez krytů

Prodej iPhonu XR s sebou nese jednu pro Apple zvláštní situaci. Uživatelé po celém světě, kteří navštívili kamenné Apple Story, hlásí, že v nich pro telefon není žádný kryt, který by vycházel přímo z dílny společnosti.

iPhone XR

Apple samozřejmě mlčí, takže proč tomu tak je, se můžeme jen dohadovat. Jeden názor je takový, že Apple prostě nechce halit barevná záda telefonu do nějakého krytu. Druhá pak ta, že společnost chce prodávat čistě transparentní kryt, aby plně vynikla barva iPhonu. V tom případě se nejspíše zasekl někde na cestě.

iPhone XR

Kryt pro iPhone XR však samozřejmě koupit můžete, jen nebude od Applu. Nabízí se třeba ty od společnosti OtterBox.

Zdroj: MacRumors.com, 9to5mac.com