iPhone

iPhone XR byl nejprodávanějším iPhonem. Tvrdí Apple


Model iPhone XR byl od svého uvedení v říjnu letošního roku nejprodávanějším iPhonem v nabídce, tvrdí zástupci Applu. To je v přímém rozporu s tím, co si myslí analytici.

Vice prezident Applu pro produktový marketing, Greg Joswiak, se rozpovídal o úspěšných prodejích v rozhovoru pro server CNET. Pokusil se tím tak vyvrátit všechny fámy, které v poslední době začaly kolovat internetem.

iPhone XR vs iPhone Xs Max. Který se vyplatí pořídit?

Cenově dostupný iPhone XR začíná na 22 490 Kč (respektive 749 USD), zatímco základní model iPhone Xs útočí na 29 990 Kč (999 USD) a iPhone Xs Max dokonce 32 990 Kč (1 099 USD). Dle vyjádření vice prezidenta byl iPhone XR nejoblíbenější od zahájení prodeje a každý den to stále potvrzuje.

Ačkoli tedy Apple tvrdí, že „levný“ iPhone XR hravě překonává prodeje svých dražších bratříčků, odhady analytiků hovoří zcela jinak. Objevují se různé zprávy přímo z dodavatelských řetězců o tom, že Apple už několikrát snížil objednávky komponent pro nové smartphony. Výroba modelu XR byla dokonce snížena o celou třetinu. Reportér, který rozhovor vedl, se Joswiaka přímo na tyto zvěsti také zeptal. Ten však odvětil, že jde o nejprodávanější iPhone současnosti a více situaci nekomentoval.

iPhone XR při uvedení na Keynote

Apple iPhone XR v zahraničí dotuje 100 USD

Mezitím Apple v Japonsku začal dotoval iPhone XR s pomocí operátorů 100 USD slevou. Pro Cupertinskou firmu je japonský trh velmi důležitý, neboť zastoupení iPhonů je velmi vysoké a šplhá až k 50 % trhu. Apple si tak chce logicky vysoký podíl udržet. Jenže na tamním trhu se zatím prodávají mnohem lépe modely 8 a 8 Plus, zatímco novinky stojí opodál.

Akce podobného ražení se v tomto týdnu dočkali také zákazníci ve Spojených státech, kde byl spuštěn program výkupu na protiúčet. Současní majitelé starších iPhonů, zejména modelů 6 / 6 Plus a 6s / 6 Plus mohou využít zvýhodněného výkupu, kdy Apple ke standardní ceně přidá 100 USD kreditu navíc. Ten se pak odečítá právě z ceny iPhonu XR anebo Xs, dle volby zákazníka.

Podobné akce tak trochu rozporují vyjádření vrcholného manažera Applu, který svá vyjádření nepodpořil ani čísly. Jedno je však jisté, že my se pravděpodobně podobných slev na iPhone XR, jako jsou v zahraničí, patrně jen tak nedočkáme.

Zdroj: MacRumors