iPhone

iPhone SE 2 bude mít kvůli bezdrátovému nabíjení skleněná záda


Apple uvedl aktuálně nejkompaktnější iPhone SE už 21. března 2016. Téměř po 2 letech to vypadá, že se dočkáme nástupce tohoto nejmenšího iPhonu.

Dle nejnovějších informací by měl mít iPhone SE 2 (tak se bude model pravděpodobně jmenovat) kvůli podpoře bezdrátového nabíjení skleněná záda. Pokud by se tak opravdu stalo, byl by iPhone SE 2 již třetím modelem značky, který by bezdrátové nabíjení podporoval.

Co se týče dalších informací, tak úhlopříčka displeje telefonu by se měla zachovat, nebo zvětšit jen minimálně. Hovoří se o 4-4,2″ displeji. Nástupce iPhonu SE by měl dostat procesor z iPhonu 7/7Plus, to znamená A10 Fusion, 2GB RAM a baterii o kapacitě 1700 mAh. Úložiště by mělo mít kapacitu 32, nebo 128 GB. Potěšující by také mohla být přítomnost technologie 3D Touch či voděodolnosti, kterou aktuální model postrádá. Téměř jisté je i to, že tento model nebude disponovat 3,5mm jackem.

Vzhled zařízení by se měl změnit, ale ne nějak extrémně. Telefon by měl být hranatější a zejména tenčí. Chystaný iPhone SE 2 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018, předpokládá se, že opět v březnu. Jeho cena by se měla pohybovat kolem 13 000 Kč.

Trocha historie

Vzhled iPhonu SE vychází ze stařičkého iPhonu 5, který byl představen jen rok po úmrtí Steva Jobse, 12. září 2012 a přinesl významnou novinku v podobě zvětšení displeje z 3,5″ na 4″. Jedná se tedy o téměř 6 let starý vzhled a osobně si myslím, že je tedy rozhodně čas na změnu.

iPhone SE se řadí k velice kompaktním telefonům, které jsou skvěle vybaveny a Apple zde nedělal téměř žádné kompromisy. Dalo by se říci, že všechna „střeva“ přístroje jsou z iPhonu 6S, až na technologii 3D Touch. Jeho nástupce však už vychází ze zcela nové konstrukce, a tak je otázkou, do jaké míry jsou zvěsti pravdivé a jestli se modelu SE 2 vůbec někdy dočkáme.

Do komentářů nám dejte vědět, zda iPhone SE používáte a zda byste uvítali nástupce.

Zdroj: idownloadblog.com tekz24.com